38 423
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 5: | Rad 5: | ||
|senaste=Avsnitt 38.23 | |senaste=Avsnitt 38.23 | ||
}} | }} | ||
'''Spelhålan''' ersatte [[Hemlig låda]] som vinst för telefonörer som fått bingo mellan [[säsong 35]] och [[säsong 38]]. Två telefonörer | '''Spelhålan''' ersatte [[Hemlig låda]] som vinst för telefonörer som fått bingo mellan [[säsong 35]] och [[säsong 38]]. Spelet fanns med i alla omgångar utom [[Avsnitt 38.13|38.13]]. Två telefonörer efter varje bingo får välja mellan en av tre kupor, en röd, grön eller gul, under dem finns det varierande spel. Varje kupa kan bara användas en gång per omgång. Den vinsten som finns under den kvarvarande kupolen efter varje bingo skickas till frispelet. Från [[avsnitt 36.08]] fick en i turnan som programledaren ringde upp den sista kupan efter tvåans bingo, innan dess fick den välja den första kupan i frispelet. | ||
==Spel i spelhålan== | ==Spel i spelhålan== | ||
Rad 12: | Rad 12: | ||
! #!! Ettans bingo !! Tvåans bingo !! Treans bingo!! Fyrans bingo | ! #!! Ettans bingo !! Tvåans bingo !! Treans bingo!! Fyrans bingo | ||
|- | |- | ||
| [[Avsnitt 35.01|35.01]]-[[Avsnitt 35.05|35.05]]|| [[Spränga Banken]]<br>[[Banditen]]<br>[[Färgfemman]]|| [[Sverigelotten]]<br>[[Tur & Retur]]<br>[[Banditen]]||[[Banditen]]<br>[[Färgfemman]]<br>[[Lyckokastet]]|| | |style="text-align: center;"| [[Avsnitt 35.01|35.01]]-[[Avsnitt 35.05|35.05]]|| [[Spränga Banken]]<br>[[Banditen]]<br>[[Färgfemman]]|| [[Sverigelotten]]<br>[[Tur & Retur]]<br>[[Banditen]]||[[Banditen]]<br>[[Färgfemman]]<br>[[Lyckokastet]]|| | ||
|- | |- | ||
| [[Avsnitt 35.06|35.06]]-[[Avsnitt 35.13|35.13]]|| [[Spränga Banken]]<br>[[Banditen]]<br>[[Färgfemman]]|| [[Sverigelotten]]<br>[[Tur & Retur]]<br>[[Banditen]]||[[Banditen]]<br>[[Färgfemman]]<br>[[Kronjakten]]|| | | style="text-align: center;"|[[Avsnitt 35.06|35.06]]-[[Avsnitt 35.13|35.13]]|| [[Spränga Banken]]<br>[[Banditen]]<br>[[Färgfemman]]|| [[Sverigelotten]]<br>[[Tur & Retur]]<br>[[Banditen]]||[[Banditen]]<br>[[Färgfemman]]<br>[[Kronjakten]]|| | ||
|- | |- | ||
| [[Avsnitt 35.14|35.14]]|| [[Spränga Banken]]<br>[[Banditen]]<br>[[Färgfemman]]|| [[Sverigelotten]]<br>Julklappen - Bingolottohästen<br>[[Banditen]]||[[Banditen]]<br>[[Färgfemman]]<br>[[Kronjakten]]|| | |style="text-align: center;"| [[Avsnitt 35.14|35.14]]|| [[Spränga Banken]]<br>[[Banditen]]<br>[[Färgfemman]]|| [[Sverigelotten]]<br>Julklappen - Bingolottohästen<br>[[Banditen]]||[[Banditen]]<br>[[Färgfemman]]<br>[[Kronjakten]]|| | ||
|- | |- | ||
| [[Avsnitt 35.15|35.15]]|| [[Spränga Banken]]<br>[[Banditen]]<br>[[Färgfemman]]|| [[Sverigelotten]]<br>[[Tur & Retur]]<br>[[Banditen]]||[[Banditen]]<br>[[Färgfemman]]<br>BingoLotto Hästen|| | |style="text-align: center;"| [[Avsnitt 35.15|35.15]]|| [[Spränga Banken]]<br>[[Banditen]]<br>[[Färgfemman]]|| [[Sverigelotten]]<br>[[Tur & Retur]]<br>[[Banditen]]||[[Banditen]]<br>[[Färgfemman]]<br>BingoLotto Hästen|| | ||
|- | |- | ||
| [[Avsnitt 35.16|35.16]]|| [[Spränga Banken]]<br>[[Banditen]]<br>[[Färgfemman]]|| [[Sverigelotten]]<br>BingoLotto Hästen<br>[[Banditen]]||[[Banditen]]<br>[[Färgfemman]]<br>[[Kronjakten]]|| | | style="text-align: center;"|[[Avsnitt 35.16|35.16]]|| [[Spränga Banken]]<br>[[Banditen]]<br>[[Färgfemman]]|| [[Sverigelotten]]<br>BingoLotto Hästen<br>[[Banditen]]||[[Banditen]]<br>[[Färgfemman]]<br>[[Kronjakten]]|| | ||
|- | |- | ||
| [[Avsnitt 35.17|35.17]]|| [[Tur & Retur]]<br>[[Bilspelet]]<br>[[Färgfemman]]|| ||[[Klappjakten]]<br>[[Spränga Banken]]<br>[[Sverigelotten]]||[[Banditen]]<br>[[Färgfemman]]<br>[[Bilspelet]] | | style="text-align: center;"|[[Avsnitt 35.17|35.17]]|| [[Tur & Retur]]<br>[[Bilspelet]]<br>[[Färgfemman]]|| ||[[Klappjakten]]<br>[[Spränga Banken]]<br>[[Sverigelotten]]||[[Banditen]]<br>[[Färgfemman]]<br>[[Bilspelet]] | ||
|- | |- | ||
| [[Avsnitt 36.01|36.01]]-[[Avsnitt 36.09|35.09]]|| [[Spränga Banken]]<br>[[Banditen]]<br>[[Färgfemman]]|| [[Sverigelotten]]<br>[[Tur & Retur]]<br>[[Banditen]]||[[Banditen]]<br>[[Färgfemman]]<br>[[Kronjakten]]|| | | style="text-align: center;"|[[Avsnitt 36.01|36.01]]-[[Avsnitt 36.09|35.09]]|| [[Spränga Banken]]<br>[[Banditen]]<br>[[Färgfemman]]|| [[Sverigelotten]]<br>[[Tur & Retur]]<br>[[Banditen]]||[[Banditen]]<br>[[Färgfemman]]<br>[[Kronjakten]]|| | ||
|- | |- | ||
| [[Avsnitt 36.10|36.10]]-[[Avsnitt 36.12|35.12]]|| [[Spränga Banken]]<br>[[Banditen]]<br>[[Färgfemman]]|| [[Sverigelotten]]<br>[[Tur & Retur]]<br>[[Tärningen]]||[[Tolvan]]<br>[[Färgfemman]]<br>[[Kronjakten]]|| | | style="text-align: center;"|[[Avsnitt 36.10|36.10]]-[[Avsnitt 36.12|35.12]]|| [[Spränga Banken]]<br>[[Banditen]]<br>[[Färgfemman]]|| [[Sverigelotten]]<br>[[Tur & Retur]]<br>[[Tärningen]]||[[Tolvan]]<br>[[Färgfemman]]<br>[[Kronjakten]]|| | ||
|- | |- | ||
| [[Avsnitt 36.13|36.13]]-[[Avsnitt 36.23|36.23]]|| [[Spränga Banken]]<br>[[Banditen]]<br>[[Färgfemman]]|| [[Sverigelotten]]<br>[[Tur & Retur]]<br>[[Tärningen]]||[[Tolvan]]<br>[[Färgfemman]]<br>[[Bingolotto.se (spel)|bingolotto.se]]|| | |style="text-align: center;"| [[Avsnitt 36.13|36.13]]-[[Avsnitt 36.23|36.23]]|| [[Spränga Banken]]<br>[[Banditen]]<br>[[Färgfemman]]|| [[Sverigelotten]]<br>[[Tur & Retur]]<br>[[Tärningen]]||[[Tolvan]]<br>[[Färgfemman]]<br>[[Bingolotto.se (spel)|bingolotto.se]]|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;"|[[Avsnitt 37.01|37.01]]-[[Avsnitt 37.06|37.06]]|| [[Spränga Banken]]<br>[[Banditen]]<br>[[Färgfemman]]|| [[Sverigelotten]]<br>[[Solresan]]<br>[[Tärningen]]||[[Tolvan]]<br>[[Färgfemman]]<br>[[Bingolotto.se (spel)|bingolotto.se]]|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;"|[[Avsnitt 37.07|37.07]]|| [[Spränga Banken]]<br>[[Tärningen]]<br>[[Färgfemman]]|| [[Sverigelotten]]<br>[[Solresan]]<br>[[Inkaguldet]]||[[Tolvan]]<br>[[Färgfemman]]<br>[[Bingolotto.se (spel)|bingolotto.se]]|| | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"|[[Avsnitt 37.08|37.08]]|| [[Spränga Banken]]<br>[[Banditen]]<br>[[Färgfemman]]|| [[Sverigelotten]]<br>[[Solresan]]<br>[[Tärningen]]||[[Tolvan]]<br>[[Färgfemman]]<br>[[Bingolotto.se (spel)|bingolotto.se]]|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;"|[[Avsnitt 37.09|37.09]]-[[Avsnitt 37.13|37.13]]|| [[Inkaguldet]]<br>[[Banditen]]<br>[[Färgfemman]]|| [[Sverigelotten]]<br>[[Solresan]]<br>[[Tärningen]]||[[Tolvan]]<br>[[Färgfemman]]<br>[[Bingolotto.se (spel)|bingolotto.se]]|| | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| [[Avsnitt 37.14|37.14]]-[[Avsnitt 37.15|37.15]]|| [[Inkaguldet]]<br>[[Banditen]]<br>[[Färgfemman]]|| [[Sverigelotten]]<br>[[Solresan]]<br>[[BingoLottos Julkalender (spel)|BingoLottos Julkalender]]||[[Tolvan]]<br>[[Färgfemman]]<br>[[Bingolotto.se (spel)|bingolotto.se]]|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;"|[[Avsnitt 37.16|37.16]]-[[Avsnitt 37.20|37.20]]|| [[Inkaguldet]]<br>[[BingoLottos Julkalender (spel)|BingoLottos Julkalender]]<br>[[Färgfemman]]|| [[Sverigelotten]]<br>[[Solresan]]<br>[[BingoLottos Julkalender (spel)|BingoLottos Julkalender]]||[[Tolvan]]<br>[[Färgfemman]]<br>[[Bingolotto.se (spel)|bingolotto.se]]|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;"|[[Avsnitt 38.01|38.01]]-[[Avsnitt 38.12|38.12]]|| [[Inkaguldet]]<br>[[Banditen]]<br>[[Färgfemman]]|| [[Sverigelotten]]<br>[[Semesterresan]]<br>[[Tärningen]]||[[Tolvan]]<br>[[Färgfemman]]<br>[[Bingolotto.se (spel)|bingolotto.se]]|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;"|[[Avsnitt 38.14|38.14]]-[[Avsnitt 38.22|38.22]]|| [[Inkaguldet]]<br>[[Banditen]]<br>[[Färgfemman]]|| [[Hjulet]]<br>[[Semesterresan]]<br>[[Tärningen]]||[[Tolvan]]<br>[[Färgfemman]]<br>[[Bingolotto.se (spel)|bingolotto.se]]|| | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| [[Avsnitt 38.23|38.23]]|| [[Inkaguldet]]<br>[[Banditen]]<br>[[Färgfemman]]|| [[Hjulet]]<br>[[Semesterresan]]<br>[[Tärningen]]||[[Tolvan]]<br>[[Färgfemman]]<br>[[Bingolotto.se (spel)|bingolotto.se]]||25.000 kr<br>50.000 kr<br>100.00 kr | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
redigeringar