Lista över vinster i Hemliga Låda: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Hoppa till sök
AleWi (diskussion | bidrag) |
AleWi (diskussion | bidrag) |
||
Rad 154: | Rad 154: | ||
|- | |- | ||
|style="text-align: center;"|'''[[Avsnitt 04.20|20]]'''|| Mat||Svenskt kött||Bingovagnen||TV-Stereo||En smak av Asien||Flygresa||Bingobike||Postorder||Hästen||Bensin m.m.||Smycken||Allemansskotern||Stegen||El-verktyg | |style="text-align: center;"|'''[[Avsnitt 04.20|20]]'''|| Mat||Svenskt kött||Bingovagnen||TV-Stereo||En smak av Asien||Flygresa||Bingobike||Postorder||Hästen||Bensin m.m.||Smycken||Allemansskotern||Stegen||El-verktyg | ||
|- | |||
|} | |||
===Säsong 5=== | |||
{| class="wikitable" style="border:2px solid #664C80;" | |||
|- style="background: #664C80; color:white; text-align:center; font-weight: bold;" | |||
|Avsnitt/Låda||1||2||3||4||5||6||7||8||9||10||11||12||13||14||15 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 05.02|1]]'''||Hästen||Eurodisney||Spännande såser||Pålägget||PS/1-datorn||Smycken||Bensin m.m.||Största veckotidningen||Fritidsresa||Postorder||TV-Video||Stegen||Möbler||Mat||BingoLotto-tvätten | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 05.02|2]]'''|| Största veckotidningen||Mat||Möbler||TV-Video||Fritidsresa||BingoLotto-tvätten||Stegen||PS/1-datorn||Spännande såser||Eurodisney||Hästen||Smycken||Bensin m.m.||Postorder||Pålägget | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 05.05|3]]'''||Bensin m.m.||Spännande såser||Postorder||Eurodisney||Smycken||Största veckotidningen||Mat||Hästen||Pålägget||Möbler||Stegen||TV-Video||PS/1-datorn||Fritidsresa||BingoLotto-tvätten | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 05.05|4]]'''||Möbler||Pålägget||Stegen||TV-Video||Fritidsresa||BingoLotto-tvätten||PS/1-datorn||Bensin m.m.||Spännande såser||Postorder||Eurodisney||Smycken||Hästen||Mat||Största veckotidningen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 05.05|5]]'''||TV-video||Fritidsresa||Pålägget||Smycken||Choklad||Stegen||Största veckotidningen||Bensin m.m.||Hudvårdsserien||BingoLotto-tvätten||Mat||Postorder||Hästen||Möbler||Symaskin | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 05.06|6]]'''||Mat||Stegen||Möbler||Hästen||Choklad||Smycken||Symaskin||Bensin m.m.||Hudvårdsserien||TV-Video||Största veckotidningen||Fritidsresa||BingoLotto-tvätten||Pålägget||Postorder | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 05.07|7]]'''||Postorder||Hudvårdsserien||Pålägget||Möbler||Fritidsresa||Stegen||BingoLotto-tvätten||Choklad||Hästen||Mat||Smycken||Symaskin||Bensin m.m.||TV-Video||Största veckotidningen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 05.08|8]]'''|||| || || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"|'''[[Avsnitt 05.09|9]]''' || || || || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"|'''[[Avsnitt 05.10|10]]'''||Smycken||Pålägget||Möbler||Postorder||Massor av elverktyg||TV-Video||Hästen||Bensin m.m.||Fritidsresa||Cappuccino||BingoLotto-tvätten||En smak av Asien||Stegen||Mat||Spik | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 05.11|11]]'''|| Fritidsresa||Mat||Verktygslådan||En smak av Asien||BingoLotto-tvätten||Cappuccino||Smycken||Pålägget||Möbler||Postorder||TV-Video||Bensin m.m.||Hästen||Stegen||Massor av elverktyg | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 05.12|12]]'''||Pålägget||TV-Video||Stegen||Möbler||Massor av elverktyg||Fritidsresa||Mat||Bensin m.m.||Hästen||Postorder||Cappuccino||En smak av Asien||Smycken||För hushållet||Fönstertvätt | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 05.13|13]]'''|| || || || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 05.14|14]]'''|| || || || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 05.15|15]]'''|| Bensin m.m.||Fönstertvätt||Dator||TV-Video||Hästen||Stegen||Din egen mobiltelefon||Postorder||Möbler||Fritidsresa||Klassisk choklad||Smycken||Mat||Massor av elverktyg||Pålägget | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 05.16|16]]'''||Stegen||Smycken||Mat||Resa||Bensin m.m.||Klassisk choklad||Massor av elverktyg||Pålägget||Möbler||Fönstertvätt||Dator||TV-Video||Hästen||Mobiltelefon||Postorder | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
Versionen från 24 juni 2016 kl. 18.32
Säsonger
Säsong 1
Avsnitt/Låda | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
1 | Jeans | BingoLotto-galan | Kamera | Vattensäsong | Stegen | Familjetidningen | TV | Smycken | Servis |
2 | Vattensäng | Stegen | TV | Smycken | Kaffeservis | Jeans | Familjetidningen | Kamera | BingoLotto-galan |
3 | |||||||||
4 | BingoLotto-galan | Familjetidningen | Stegen | Jeans | Kamera | Kaffeservis | Vattensäng | TV | Smycken |
5 | Jeans | Kamera | Kaffeservis | Vattensäng | BingoLotto-galan | Stegen | Familjetidningen | Smycken | TV |
6 | Vattensäng | TV | Smycken | BingoLotto-galan | Kamera | Jeans | Kaffeservis | Stegen | Familjetidningen |
7 | Videokamera | Satellitbild | Kläder | Stegen | Stereoanläggning | TV | BingoLotto-galan | Familjetidningen | Smycken |
8 | Stegen | TV | Smycken | Stereoanläggning | Satellitbild | BingoLotto-galan | Kläder | Videokamera | Familjetidningen |
9 | Kläder | BingoLotto-galan | Satellitbild | TV | Familjetidningen | Stegen | Smycken | Stereoanläggning | Videokamera |
10 | Smycken | Familjetidningen | Stegen | Steroanläggning | Satelittbild | BingoLotto-galan | Videokamera | TV | Kläder |
Säsong 2
Avsnitt/Låda | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
1 | TV | Sommarland | Video | Stegen | Husbilen | Kamera | Videokamera | Amsterdamkryss | Resa | Familjetidningen | El-verktyg | Ricciklocka |
2 | Videokamera | Resa | Husbilen | Amsterdamkryss | Sommarland | TV | Familjetidningen | Ricciklocka | Kamera | Stegen | El-verktyg | Video |
3 | Sommarland | Husbilen | TV | Resa | Stegen | Familjetidningen | Videokamera | Video | El-verktyg | Kamera | Ricciklocka | Amsterdamkryss |
4 | Amsterdamkryss | El-verktyg | Kamera | Videokamera | Resa | Sommarland | Stegen | Husbilen | Ricciklocka | Video | Familjetidningen | TV |
5 | Telefon | Euro-Disneyland | Kamera | Stegen | Bäddsoffa | Husbilen | Videokamera | TV | Klocka | Tågresa | Microugn | Resa |
6 | Kamera | Göteborgsweekend | Stegen | Klocka | Bäddsoffa | Microugn | Venedigresa | TV | Videokamera | Husbilen | Tågresa | Telefon |
7 | TV | Venedigresa | Microugn | Klocka | ||||||||
8 | Stegen | Videokamera | Bäddsoffa | Tågresa | Telefon | Kamera | Tyrolenresa | Microugn | Husbilen | Klocka | ||
9 | Damtidningen | Kamera | Stegen | Göteborgsweekend | TV | Kläder | Smycken | Husbilen | Telefon | El-verktyg | Videokamera | Fiske i Lappland |
10 | TV | Kamera | Husbilen | Telefon | Kläder | Fiske i Lappland | Smycken | Stegen | El-verktyg | Tyrolenresa | Damtidningen | Göteborgsweekend |
11 | Lapplandsfjällen | Smycken | Damtidningen | El-verktyg | TV | Husbilen | Kamera | Kläder | Stegen | Tyrolenresa | Göteborgsweekend | Telefon |
12 | Kamera | Husbilen | Lapplandsfjällen | Telefon | Göteborgsweekend | El-verktyg | Kläder | TV | Venedigresa | Stegen | Damtidningen | Smycken |
13 | TV | Cykel | El-verktyg | Sommarland | Moped | Tyrolenresa | Bensin | Kamera | Göteborgsweekend | Husbilen | Stegen | SAS-hjulet |
14 | Husbilen | Göteborgsweekend | Kamera | TV | Cykel | Moped | El-verktyg | Bensin | Sommarland | Stegen | SAS-hjulet | Lapplandsfjällen |
15 | TV | Stockholmspaket | Cykel | Bensin | Moped | El-verktyg | SAS-hjulet | Göteborgsweekend | Sommarland | Kamera | Stegen | Husbilen |
16 | Bensin | El-verktyg | Sommarland | Stegen | Husbilen | Fiska i Lappland | Cykel | TV | Stockholmspaket | SAS-hjulet | Moped | Kamera |
17 | Kamera | Bensin | Tågresa | Stegen | Svenskt kött | Biljardbord | Stockholmspaket | Kvalitetsur | SAS-hjulet | TV | För trädgården | El-verktyg |
18 | Svenskt kött | Stockholmspaket | Tågresa | SAS-hjulet | Kamera | Stegen | Biljardbord | TV | För trädgården | El-verktyg | Kvalitetsur | Bensin & Gasolgrill |
19 | Kamera | El-verktyg | TV | Stockholmspaket | Stegen | Biljardbord | Kvalitetsur | Svenskt kött | Landskronavecka | SAS-hjulet | Tågresa | Bensin & Gasolgrill |
20 | Biljardbord | Svenskt kött | Landskronavecka | TV | Kamera | Tågresa | Kvalitetsur | Stegen | El-verktyg | Bensin & Gasolgrill | Stockholmspaket | SAS-hjulet |
Säsong 3
Avsnitt/Låda | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
1 | Smycken | För trädgården | Stegen | Mat | Möbler | Damtidning | Svenskt kött | Husgeråd | Postorder | Flygresa | TV | Bingobike | Tågresa | Bensin mm |
2 | Svenskt kött | För hushållet | Bingobike | Smycken | Damtidning | Tågresa | Mat | Stegen | Bensin mm | TV | Postorder | Möbler | Flygresa | Elektrisk såg |
3 | Möbler | El-verktyg | TV | Tågresa | Postorder | Bensin mm | Smycken | Bingobike | Flgyresa | Svenskt kött | Massor av verktyg | Stegen | Damtidning | Mat |
4 | Bensin mm. | El-verktyg | Möbler | Stegen | TV | Tågresa | Bingobike | Postorder | Smycken | Flygresa | Svenskt kött | Damtidning | Mat | För hushållet |
5 | Damtidning | Mat | Bensin mm | Postorder | Möbler | Hobby, Verktyg, hushåll med mera | Smycken | Svenskt kött | Flygresa | Stegen | Bingobike | Joker | Tågresa | TV |
6 | Möbler | Postorder | Tågresa | Stegen | Damtidning | Bensin mm | Smycken | Joker | Flygresa | Mat | Verktyg, elektronik, hobby och mycket mera | Bingobike | TV | Svenst kött |
7 | Tågresa | Bingobike | Damtidning | Flygresa | Joker | Verktyg, elektronik, hobby och mycket mera | TV | Svenskt kött | Möbler | Bensin mm | Postorder | Smycken | Mat | Stegen |
8 | ||||||||||||||
9 | ||||||||||||||
10 | Smycken | Flygresa | Stegen | Bensin mm | El-verktyg | Postorder | Mat | Tågresa | TV | Choklad exclusive | Bingobike | Svenskt kött | Joker | Hobby, Verktyg, hushåll med mera |
11 | ||||||||||||||
12 | Smycken | Bensin mm | Svenskt kött | Mat | Stegen | Tågresa | Verktyg hobby och hushåll, och mycket mera | Bingobike | El-verktyg | TV | Flygresa | Jokern | Postorder | Choklad exclusive |
13 | El-verktyg | Bingobike | Postorder | Hobby, Verktyg, hushåll med mera | TV | Joker | Flygresa | Svenskt kött | Choklad exclusive | Tågresa | Stegen | Mat | Smycken | Bensin mm |
14 | ||||||||||||||
15 | Bensin mm | Postorder | Joker | Verktyg, Elektronik, Hobby och mycket mer | Tågresa | Stegen | Svenskt kött | Flygresa | El-verktyg | Choklad | Smycken | Mat | Bingobike | TV |
16 | TV | El-verktyg | Choklad | Smycken | Mat | Stegen | Postorder | Bensin mm | Svenskt kött | Tågresa | Joker | Flygresa | Verktyg, elektronik, hobby | Bingobike |
Säsong 4
Avsnitt/Låda | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
1 | Smycken | TV Video | Veckotidningen | Flygresa | Marmelad | Svenskt kött | Bingobike | Jokerlådan | Postorder | Tågresa | Stegen | Mat | Bensin m.m | Verktyg, hobby, elektronik å mycke’ mera |
2 | Tågresa | Mat | Bensin m.m | Verktyg, hobby, elektronik å mycke’ mera | Smycken | TV Video | Stegen | Maremelad | Flygresa | Veckotidningen | Hästen | Bingobike | Svensk kött | Postorder |
3 | Bingobike | Hästen | Djupfryst | Veckotidningen | Smycken | Stegen | Svenskt kött | Postorder | TV Video | Flygresa | Tågresa | Verktyg, hobby, elektronik å mycke’ mera | Bensin m.m | Mat |
4 | Svenskt kött | Bensin m.m | Flygresa | Verktyg, hobby, elektronik å mycke’ mera | TV Video | Mat | Tågresa | Djupfryst | Bingobike | Hästen | Smycken | Stegen | Postorder | Veckotidning |
5 | Postorder | Veckotidning | Mat | Telefoner | TV Video | Tågresa | Stegen | Smycken | Svensk kött | Bingobike | Soppa | Bensin m.m. | Hästen | Flygresa |
6 | Smycken | Hästen | Tågresa | Flygresa | Kanelbullar | Bensin m.m | Bingobike | Svensk kött | Mat | Veckotidningen | Telefoner | TV Video | Stegen | Postorder |
7 | ||||||||||||||
8 | Bingobike | Veckotidningen | Postorder | Stegen | Smycken | Svensk kött | Tågresa | Flygresa | Hästen | Bensin m.m. | Majonnäs | Telefoner | Mat | TV Video |
9 | ||||||||||||||
10 | Tågresa | Bingobike | Bensin m.m. | Svenskt kött | Hästen | Postorder | Stegen | TV Video | Smycken | Flygresa | Choklad | Mat | Danstidningen | Sommarland |
11 | ||||||||||||||
12 | ||||||||||||||
13 | ||||||||||||||
14 | Svenskt kött | Sy-maskiner | Bensin m.m. | Bingobike | El-verktyg | Flygresa | Stegen | Hästen | Mat | Tågresa | Smycken | TV-Video | Postorder | Italiensk matglädje |
15 | Mat | Hästen | Tågresa | TV-Video | Postorder | Svenskt kött | Bensin m.m. | Bingobike | El-verktyg | Symaskiner | Stegen | Italienskt matglädje | Flygresa | Smycken |
16 | ||||||||||||||
17 | ||||||||||||||
18 | ||||||||||||||
19 | Smycken | Bingobike | Stegen | Svenskt kött | Bensin m.m. | El-verktyg | Hästen | Bingovagnen | Flygresa | TV-Stereo | Mat | Postorder | En smak av Asien | Allemansmopeden |
20 | Mat | Svenskt kött | Bingovagnen | TV-Stereo | En smak av Asien | Flygresa | Bingobike | Postorder | Hästen | Bensin m.m. | Smycken | Allemansskotern | Stegen | El-verktyg |
Säsong 5
Avsnitt/Låda | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
1 | Hästen | Eurodisney | Spännande såser | Pålägget | PS/1-datorn | Smycken | Bensin m.m. | Största veckotidningen | Fritidsresa | Postorder | TV-Video | Stegen | Möbler | Mat | BingoLotto-tvätten |
2 | Största veckotidningen | Mat | Möbler | TV-Video | Fritidsresa | BingoLotto-tvätten | Stegen | PS/1-datorn | Spännande såser | Eurodisney | Hästen | Smycken | Bensin m.m. | Postorder | Pålägget |
3 | Bensin m.m. | Spännande såser | Postorder | Eurodisney | Smycken | Största veckotidningen | Mat | Hästen | Pålägget | Möbler | Stegen | TV-Video | PS/1-datorn | Fritidsresa | BingoLotto-tvätten |
4 | Möbler | Pålägget | Stegen | TV-Video | Fritidsresa | BingoLotto-tvätten | PS/1-datorn | Bensin m.m. | Spännande såser | Postorder | Eurodisney | Smycken | Hästen | Mat | Största veckotidningen |
5 | TV-video | Fritidsresa | Pålägget | Smycken | Choklad | Stegen | Största veckotidningen | Bensin m.m. | Hudvårdsserien | BingoLotto-tvätten | Mat | Postorder | Hästen | Möbler | Symaskin |
6 | Mat | Stegen | Möbler | Hästen | Choklad | Smycken | Symaskin | Bensin m.m. | Hudvårdsserien | TV-Video | Största veckotidningen | Fritidsresa | BingoLotto-tvätten | Pålägget | Postorder |
7 | Postorder | Hudvårdsserien | Pålägget | Möbler | Fritidsresa | Stegen | BingoLotto-tvätten | Choklad | Hästen | Mat | Smycken | Symaskin | Bensin m.m. | TV-Video | Största veckotidningen |
8 | |||||||||||||||
9 | |||||||||||||||
10 | Smycken | Pålägget | Möbler | Postorder | Massor av elverktyg | TV-Video | Hästen | Bensin m.m. | Fritidsresa | Cappuccino | BingoLotto-tvätten | En smak av Asien | Stegen | Mat | Spik |
11 | Fritidsresa | Mat | Verktygslådan | En smak av Asien | BingoLotto-tvätten | Cappuccino | Smycken | Pålägget | Möbler | Postorder | TV-Video | Bensin m.m. | Hästen | Stegen | Massor av elverktyg |
12 | Pålägget | TV-Video | Stegen | Möbler | Massor av elverktyg | Fritidsresa | Mat | Bensin m.m. | Hästen | Postorder | Cappuccino | En smak av Asien | Smycken | För hushållet | Fönstertvätt |
13 | |||||||||||||||
14 | |||||||||||||||
15 | Bensin m.m. | Fönstertvätt | Dator | TV-Video | Hästen | Stegen | Din egen mobiltelefon | Postorder | Möbler | Fritidsresa | Klassisk choklad | Smycken | Mat | Massor av elverktyg | Pålägget |
16 | Stegen | Smycken | Mat | Resa | Bensin m.m. | Klassisk choklad | Massor av elverktyg | Pålägget | Möbler | Fönstertvätt | Dator | TV-Video | Hästen | Mobiltelefon | Postorder |