38 443
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 188: | Rad 188: | ||
|I'll be home for christmas|| | |I'll be home for christmas|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 59. | | style="text-align: center;" rowspan= "7"| '''[[Avsnitt 59.17|17]]''' ||Andrea Hegard ||Home by Christmas||{{spotify|id=4ka8jVRhWZjvY6sgldWqut}} | ||
|- | |- | ||
|rowspan= "2"|Härlanda flick-och goss||Luciasången|| | |rowspan= "2"|Härlanda flick-och goss||Luciasången|| | ||
Rad 201: | Rad 201: | ||
|- | |- | ||
|När det lider mot jul|| | |När det lider mot jul|| | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "17"| '''[[Avsnitt 59.18|18]]''' ||Lotta Engberg och Stefan Odelberg||Det är uppesittarkväll|| | |||
|- | |||
|Nassim Al Fakir||Sockerbagare||{{spotify|id=4v7p84391b1RPOyp9IqJe0}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|David Lindgren och Kristina Lindgren ||Just när julen här||{{spotify|id=7yP2TBnopAyJgnMyVI4Kyn}} | |||
|- | |||
|Snöa på||{{spotify|id=1ngWo0Qr2JrF1oqdghwtqp}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"|Arvingarna||Rudolf med röda mulen||{{spotify|id=35DS8Kn0d5EmObiCKEeHqY}} | |||
|- | |||
|När snön faller ner||{{spotify|id=00UjP0qIvfGlrgGhn301BT}} | |||
|- | |||
|Kadiatou||White christmas||{{spotify|id=3U2onubxT4vYkm6M8b5gSP}} | |||
|- | |||
|Peter Jöback ||Jul, jul strålande jul||{{spotify|id=4z62iSOAa3HUW5iZxwlbm8}} | |||
|- | |||
|Josefinito och Anders Johansson||Holidate||{{spotify|id=4Sj6tbt50bFioRw2adgPyx}} | |||
|- | |||
|Måns Zelmerlöw||Winter wonderland||{{spotify|id=20buor0kaXDJxC1Mu2egGy}} | |||
|- | |||
|Anders Ekborg||O helga natt|| | |||
|- | |||
|Dotter||Vintern jag var sexton||{{spotify|id=69e4ppJAGy7GZC01PgpD6N}} | |||
|- | |||
|rowspan= "5"|Husbandet ''(bingomusik)''||Wonderful Christmastime|| | |||
|- | |||
|Karl-Bertil Johnson julafton|| | |||
|- | |||
|Jingle bells|| | |||
|- | |||
|Have Yourself a Merry Little Christmas|| | |||
|- | |||
|Jag såg mamma kyssa tomten|| | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
redigeringar