38 423
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(2 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 13: | Rad 13: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Adventskalender.jpg|75px|link=Adventskalender]]|| '''[[Adventskalender]]'''||{{nowrap|[[Säsong 9]]-[[Avsnitt 13.18]]}} | |[[Fil:Adventskalender.jpg|75px|link=Adventskalender]]|| '''[[Adventskalender]]'''||{{nowrap|[[Säsong 9]]-[[Avsnitt 13.18]]}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Antiklådan.jpg|75px|link=Antiklådan]]|| '''[[Antiklådan]]'''||{{nowrap|[[Säsong 26]]-[[Avsnitt 30.03]]}} | |[[Fil:Antiklådan.jpg|75px|link=Antiklådan]]|| '''[[Antiklådan]]'''||{{nowrap|[[Säsong 26]]-[[Avsnitt 30.03]]}} | ||
Rad 27: | Rad 25: | ||
|- | |- | ||
||| '''[[Bensinhjulet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 4]]-[[Säsong 16|16]]}} | ||| '''[[Bensinhjulet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 4]]-[[Säsong 16|16]]}} | ||
|- | |||
|[[Fil:Bilbingo.jpg|75px|link=Bilbingo]]|| '''[[Bilbingo]]'''||{{nowrap|[[Säsong 58]]-idag}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Bilbonus.jpg|75px|link=Bilbonus]]|| '''[[Bilbonus]]'''||{{nowrap|[[Säsong 39]]-[[Säsong 40|40]]}} | |[[Fil:Bilbonus.jpg|75px|link=Bilbonus]]|| '''[[Bilbonus]]'''||{{nowrap|[[Säsong 39]]-[[Säsong 40|40]]}} | ||
Rad 63: | Rad 63: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Båtjakten.jpg|75px|link=Bygglov]]|| '''[[Båtjakten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 18]]-[[Säsong 22|22]]}} | |[[Fil:Båtjakten.jpg|75px|link=Bygglov]]|| '''[[Båtjakten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 18]]-[[Säsong 22|22]]}} | ||
|- | |||
|[[Fil:Dansbandschansen.jpg|75px|link=Dansbandschansen]]|| '''[[Dansbandschansen]]'''||{{nowrap|[[Säsong 55]], [[säsong 58|58]]}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Dekaljakten.jpg|75px|link=Dekaljakten]]|| '''[[Dekaljakten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 2]]-[[Säsong 7]]}} | |[[Fil:Dekaljakten.jpg|75px|link=Dekaljakten]]|| '''[[Dekaljakten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 2]]-[[Säsong 7]]}} | ||
Rad 117: | Rad 119: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Goda grannar.jpg|75px|link=Goda grannar]]|| | |[[Fil:Goda grannar.jpg|75px|link=Goda grannar]]|| | ||
| | |- | ||
|[[Fil:Guldchansen.jpg|75px|link=Guldchansen]]|| '''[[Guldchansen]]'''||{{nowrap|[[Säsong 5]]-[[Säsong 26|26]]}} | |[[Fil:Guldchansen.jpg|75px|link=Guldchansen]]|| '''[[Guldchansen]]'''||{{nowrap|[[Säsong 5]]-[[Säsong 26|26]]}} | ||
|- | |- | ||
Rad 128: | Rad 130: | ||
|[[Fil:Hotellet.jpg|75px|link=Hotellet]]|| '''[[Hotellet]]'''|| | |[[Fil:Hotellet.jpg|75px|link=Hotellet]]|| '''[[Hotellet]]'''|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Hummerspelet.jpg|75px|link=Hummerspelet]]|| '''[[Hummerspelet]]'''||{{nowrap|[[ | |[[Fil:Hummerspelet.jpg|75px|link=Hummerspelet]]|| '''[[Hummerspelet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 57]], [[säsong 59|59]]}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Hästen.jpg|75px|link=Hästen]]|| '''[[Hästen]]'''||{{nowrap|[[Säsong 4]]-[[Säsong 52|52]]}} | |[[Fil:Hästen.jpg|75px|link=Hästen]]|| '''[[Hästen]]'''||{{nowrap|[[Säsong 4]]-[[Säsong 52|52]]}} | ||
Rad 149: | Rad 151: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Frispelet.jpg|75px|link=Jackpott]]|| '''[[Jackpott]]'''||{{nowrap|[[Säsong 48]]-[[Säsong 48|48]]}} | |[[Fil:Frispelet.jpg|75px|link=Jackpott]]|| '''[[Jackpott]]'''||{{nowrap|[[Säsong 48]]-[[Säsong 48|48]]}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Jackpotthjulet.jpg|75px|link=Jackpotthjulet]]|| '''[[Jackpotthjulet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 49]]-[[Säsong 52]]}} | |[[Fil:Jackpotthjulet.jpg|75px|link=Jackpotthjulet]]|| '''[[Jackpotthjulet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 49]]-[[Säsong 52]]}} | ||
Rad 169: | Rad 169: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Julklappspengar.jpg|75px|link=Julklappspengar]]|| '''[[Julklappspengar]]'''||{{nowrap|[[Säsong 33]]-}} | |[[Fil:Julklappspengar.jpg|75px|link=Julklappspengar]]|| '''[[Julklappspengar]]'''||{{nowrap|[[Säsong 33]]-}} | ||
|- | |||
|[[Fil:Jul-stegen.jpg|75px|link=Jul-stegen]]|| '''[[Jul-stegen]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 59.18]]}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Kassa skåpen.jpg|75px|link=Kassa skåpen]]|| '''[[Kassa skåpen]]'''|| | |[[Fil:Kassa skåpen.jpg|75px|link=Kassa skåpen]]|| '''[[Kassa skåpen]]'''|| | ||
Rad 185: | Rad 187: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Kronjakten.jpg|75px|link=Kronjakten]]|| '''[[Kronjakten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 35]]-[[Säsong 36|36]]}} | |[[Fil:Kronjakten.jpg|75px|link=Kronjakten]]|| '''[[Kronjakten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 35]]-[[Säsong 36|36]]}} | ||
|- | |||
|[[Fil:Kuporna.jpg|75px|link=Kuporna]]|| '''[[Kuporna]]'''||{{nowrap|[[Säsong 59]]}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Landskapshjulet.png|75px|link=Landskapshjulet]]|| '''[[Landskapshjulet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 13]]-[[Säsong 14|14]]}} | |[[Fil:Landskapshjulet.png|75px|link=Landskapshjulet]]|| '''[[Landskapshjulet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 13]]-[[Säsong 14|14]]}} | ||
Rad 303: | Rad 307: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Trippelchansen2.jpg|75px|link=Trippelchansen]]|| '''[[Trippelchansen]]''' ||{{nowrap|[[Säsong 13]]-[[Säsong 16|16]]}} | |[[Fil:Trippelchansen2.jpg|75px|link=Trippelchansen]]|| '''[[Trippelchansen]]''' ||{{nowrap|[[Säsong 13]]-[[Säsong 16|16]]}} | ||
|- | |||
|[[Fil:Tungvrickar'n Sex laxar i en laxask.jpg|75px|link=Tungvrickar'n]]|| '''[[Tungvrickar'n]]'''||{{nowrap|[[Säsong 58]], [[säsong 61|61]]}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Turerteur.jpg|75px|link=Tur & Retur]]|| '''[[Tur & Retur]]'''||{{nowrap|[[Säsong 35]]-[[Säsong 36|36]]}} | |[[Fil:Turerteur.jpg|75px|link=Tur & Retur]]|| '''[[Tur & Retur]]'''||{{nowrap|[[Säsong 35]]-[[Säsong 36|36]]}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:TV-spelet.jpg|75px|link=TV-spelet]]|| '''[[TV-spelet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 47]]-idag}} | |[[Fil:TV-spelet.jpg|75px|link=TV-spelet]]|| '''[[TV-spelet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 47]]-idag}} | ||
Rad 1 015: | Rad 1 019: | ||
|- style="background: #664C80; color:white; text-align:center; " | |- style="background: #664C80; color:white; text-align:center; " | ||
|Bild ||style="width:100%"|Spel||Period | |Bild ||style="width:100%"|Spel||Period | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Discofeber.jpg|75px|link=Discofeber]]|| '''[[Discofeber]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 58.03]]}} | |[[Fil:Discofeber.jpg|75px|link=Discofeber]]|| '''[[Discofeber]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 58.03]]}} | ||
Rad 1 040: | Rad 1 042: | ||
|[[Fil:Tre små grisar.jpg|75px|link=Tre små grisar]]|| '''[[Tre små grisar]]/[[Två små grisar]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 58.01]]-[[Avsnitt 58.02]]}} | |[[Fil:Tre små grisar.jpg|75px|link=Tre små grisar]]|| '''[[Tre små grisar]]/[[Två små grisar]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 58.01]]-[[Avsnitt 58.02]]}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Tre vise män.jpg|75px|link=Tre vise män]|| '''[[Tre vise män]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 58.01]]}} | |[[Fil:Tre vise män.jpg|75px|link=Tre vise män]]|| '''[[Tre vise män]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 58.01]]}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:Vitsen med pengarna.jpg|75px|link=Vitsen med pengarna]]|| '''[[Vitsen med pengarna]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 58.13]]}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |} | ||
===Spel som enbart medverkat i säsong 59=== | |||
{| class="wikitable" style="border:2px solid #664C80;" | |||
|- style="background: #664C80; color:white; text-align:center; " | |||
|Bild ||style="width:100%"|Spel||Period | |||
|- | |||
|[[Fil:Bilder av Olle.jpg|75px|link=Bilder av Olle]]|| '''[[Bilder av Olle]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 59.02]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Bilturen.jpg|75px|link=Bilturen]]|| '''[[Bilturen]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 59.19]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Gott och blandat.jpg|75px|link=Gott och blandat]]|| '''[[Gott och blandat]]'''||{{nowrap|[[Säsong 59]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Snällare än tomten.jpg|75px|link=Snällare än tomten]]|| '''[[Snällare än tomten]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 59.18]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Tre tomtar.jpg|75px|link=Tre tomtar]]|| '''[[Tre tomtar]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 59.18]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Tuta och köra.jpg|75px|link=Tuta och köra]]|| '''[[Tuta och köra]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 59.06]]}} | |||
|- | |||
|} | |||
===Spel som enbart medverkat i säsong 60=== | |||
{| class="wikitable" style="border:2px solid #664C80;" | |||
|- style="background: #664C80; color:white; text-align:center; " | |||
|Bild ||style="width:100%"|Spel||Period | |||
|- | |||
|[[Fil:Dansbandslådan.jpg|75px|link=Dansbandslådan]]|| '''[[Dansbandslådan]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 60.23]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Hit med pengarna.jpg|75px|link=Hit med pengarna]]|| '''[[Hit med pengarna]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 60.03]]}} | |||
|- | |||
|} | |||
===Spel som enbart medverkat i säsong 61=== | |||
{| class="wikitable" style="border:2px solid #664C80;" | |||
|- style="background: #664C80; color:white; text-align:center; " | |||
|Bild ||style="width:100%"|Spel||Period | |||
|- | |||
|[[Fil:Får jag lov.jpg|75px|link=Får jag lov?]]|| '''[[Får jag lov?]]'''|| | |||
|- | |||
|[[Fil:Julruschen.jpg|75px|link=Julruschen]]|| '''[[Julruschen]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 61.18]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Tre pappor.jpg|75px|link=Tre pappor]]|| '''[[Tre pappor]]'''|| | |||
|- | |||
|[[Fil:Tomtarna.jpg|75px|link=Tomtarna]]|| '''[[Tomtarna]]'''|| | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
redigeringar