Telefonnummer/Säsong 17: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Hoppa till sök
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(12 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 1: | Rad 1: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
|- | |- | ||
! # !! Vinst!!Telefonnummer!!Kostnad | ! # !! Vinst!!Telefonnummer!!Kostnad!!Slutsiffra | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Säsong 17]]''' || Bingo||0718-523 23||1 kr | | style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Säsong 17]]''' || Bingo||0718-523 23||1 kr|| | ||
|- | |- | ||
|| Lådchansen||0718-520 76||1 kr | || Lådchansen||0718-520 76||1 kr|| | ||
|- | |- | ||
|style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 17.01|1]]'''||Biljakten|| 0718-520 97||1 kr | |style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 17.01|1]]'''||Biljakten|| 0718-520 97||1 kr|| | ||
|- | |- | ||
|Ringchansen||0718-520 83||1 kr | |Ringchansen||0718-520 83||1 kr|| | ||
|- | |- | ||
|style="text-align: center;" rowspan= " | |style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 17.02|2]]'''||Vägen till Bingoslottet|| 0718-510 73||1 kr||3 | ||
|- | |- | ||
| | |Lådchansen||0718-520 76||1 kr||6 | ||
|- | |- | ||
| | |Ringchansen||0718-520 83||1 kr||4 | ||
|- | |- | ||
| | |style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 17.03|3]]'''||Vägen till Bingoslottet|| 0718-510 73||1 kr||5, 8 | ||
|- | |- | ||
|Ringchansen (under)||0718-520 83||1 kr | |Lådchansen||0718-520 76||1 kr||9 | ||
|- | |||
|Ringchansen||0718-520 83||1 kr||4 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 17.04|4]]'''||Vägen till Bingoslottet|| 0718-810 73||1 kr||1, 5 | |||
|- | |||
|Lådchansen||0718-520 76||1 kr||4 | |||
|- | |||
|Ringchansen||0718-520 83||1 kr||0 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 17.05|5]]'''||Vägen till Bingoslottet|| 0718-810 73||1 kr||2, 8 | |||
|- | |||
|Lådchansen||0718-520 76||1 kr||7 | |||
|- | |||
|Ringchansen||0718-520 83||1 kr||7 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 17.06|6]]'''||Vägen till Bingoslottet|| 0718-810 73||1 kr||3, 8 | |||
|- | |||
|Lådchansen||0718-520 76||1 kr||6 | |||
|- | |||
|Ringchansen||0718-520 83||1 kr||9 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 17.07|7]]'''||Vägen till Bingoslottet|| 0718-510 73||1 kr||1, 8 | |||
|- | |||
|Lådchansen||0718-520 76||1 kr||6 | |||
|- | |||
|Ringchansen||0718-520 83||1 kr||6 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 17.08|8]]'''||Vägen till Bingoslottet|| 0718-810 73||1 kr||1, 4 | |||
|- | |||
|Lådchansen||0718-520 76||1 kr||1 | |||
|- | |||
|Ringchansen||0718-520 83||1 kr||0 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 17.09|9]]'''||Vägen till Bingoslottet|| 0718-510 73||1 kr||1, 9 | |||
|- | |||
|Lådchansen||0718-520 76||1 kr||6 | |||
|- | |||
|Ringchansen||0718-520 83||1 kr||2 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 17.10|10]]'''||Vägen till Bingoslottet|| 0718-810 73||1 kr|| | |||
|- | |||
|Ringchansen||0718-520 83||1 kr|| | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 17.11|11]]'''||Vägen till Bingoslottet|| 0718-810 73||1 kr|| | |||
|- | |||
|Ringchansen (över)||0718-510 72||1 kr|| | |||
|- | |||
|Ringchansen (under)||0718-520 83||1 kr|| | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "4"| '''[[Avsnitt 17.12|12]]'''||Vägen till Bingoslottet|| 0718-810 73||1 kr||1, 7 | |||
|- | |||
|Utmaningen (Lasse)||0718-510 72||1 kr|| | |||
|- | |||
|Utmaningen (Tommy)||0718-520 83||1 kr|| | |||
|- | |||
|Lådchansen||0718-520 76||1 kr||8 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "4"| '''[[Avsnitt 17.13|13]]'''||Vägen till Bingoslottet|| 0718-510 73||1 kr||2, 9 | |||
|- | |||
|Utmaningen (Emma)||0718-510 72||1 kr||7 | |||
|- | |||
|Utmaningen (Erik)||0718-520 83||1 kr||7 | |||
|- | |||
|Lådchansen||0718-520 76||1 kr||1 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "4"| '''[[Avsnitt 17.14|14]]'''||Vägen till Bingoslottet|| 0718-510 73||1 kr||0, 9 | |||
|- | |||
|Utmaningen||0718-520 83||1 kr||3 | |||
|- | |||
|Lådchansen||0718-520 76||1 kr||0 | |||
|- | |||
|Färgfemman||031-25 00 20||Göteborgstaxa||1247-43866 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 17.15|15]]'''||Vägen till Bingoslottet|| 0718-510 73||1 kr||1, 8 | |||
|- | |||
|Utmaningen ||0718-520 83||1 kr||1 | |||
|- | |||
|Lådchansen||0718-520 76||1 kr||3 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 17.16|16]]'''||Vägen till Bingoslottet|| 0718-810 73||1 kr||0, 9 | |||
|- | |||
|Tomteluva|0718-520 87||1 kr||7 | |||
|- | |||
|Lådchansen||0718-520 76||1 kr||8 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "5"| '''[[Avsnitt 17.17|17]]'''||Vägen till Bingoslottet|| 0718-510 73||1 kr||1, 8 | |||
|- | |||
|Barngäst|||0718-520 37||1 kr||5, 6 | |||
|- | |||
|Lådchansen||0718-520 76||1 kr||2 | |||
|- | |||
|Ringchansen||0718-520 83||1 kr||7 | |||
|- | |||
|Rimstugan||0718-855 50||4,55 kr|| | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "4"| '''[[Avsnitt 17.18|18]]'''||Barntävlingen || 0718-520 97||1 kr||1, 9 | |||
|- | |||
|Julklapp||0718-520 97||1 kr||9 / 0 / 5 | |||
|- | |||
|Ringchansen||0718-520 83||1 kr||1 | |||
|- | |||
|Lådchansen||0718-520 76||1 kr||4 | |||
|} | |} |
Nuvarande version från 22 oktober 2016 kl. 21.33
# | Vinst | Telefonnummer | Kostnad | Slutsiffra |
---|---|---|---|---|
Säsong 17 | Bingo | 0718-523 23 | 1 kr | |
Lådchansen | 0718-520 76 | 1 kr | ||
1 | Biljakten | 0718-520 97 | 1 kr | |
Ringchansen | 0718-520 83 | 1 kr | ||
2 | Vägen till Bingoslottet | 0718-510 73 | 1 kr | 3 |
Lådchansen | 0718-520 76 | 1 kr | 6 | |
Ringchansen | 0718-520 83 | 1 kr | 4 | |
3 | Vägen till Bingoslottet | 0718-510 73 | 1 kr | 5, 8 |
Lådchansen | 0718-520 76 | 1 kr | 9 | |
Ringchansen | 0718-520 83 | 1 kr | 4 | |
4 | Vägen till Bingoslottet | 0718-810 73 | 1 kr | 1, 5 |
Lådchansen | 0718-520 76 | 1 kr | 4 | |
Ringchansen | 0718-520 83 | 1 kr | 0 | |
5 | Vägen till Bingoslottet | 0718-810 73 | 1 kr | 2, 8 |
Lådchansen | 0718-520 76 | 1 kr | 7 | |
Ringchansen | 0718-520 83 | 1 kr | 7 | |
6 | Vägen till Bingoslottet | 0718-810 73 | 1 kr | 3, 8 |
Lådchansen | 0718-520 76 | 1 kr | 6 | |
Ringchansen | 0718-520 83 | 1 kr | 9 | |
7 | Vägen till Bingoslottet | 0718-510 73 | 1 kr | 1, 8 |
Lådchansen | 0718-520 76 | 1 kr | 6 | |
Ringchansen | 0718-520 83 | 1 kr | 6 | |
8 | Vägen till Bingoslottet | 0718-810 73 | 1 kr | 1, 4 |
Lådchansen | 0718-520 76 | 1 kr | 1 | |
Ringchansen | 0718-520 83 | 1 kr | 0 | |
9 | Vägen till Bingoslottet | 0718-510 73 | 1 kr | 1, 9 |
Lådchansen | 0718-520 76 | 1 kr | 6 | |
Ringchansen | 0718-520 83 | 1 kr | 2 | |
10 | Vägen till Bingoslottet | 0718-810 73 | 1 kr | |
Ringchansen | 0718-520 83 | 1 kr | ||
11 | Vägen till Bingoslottet | 0718-810 73 | 1 kr | |
Ringchansen (över) | 0718-510 72 | 1 kr | ||
Ringchansen (under) | 0718-520 83 | 1 kr | ||
12 | Vägen till Bingoslottet | 0718-810 73 | 1 kr | 1, 7 |
Utmaningen (Lasse) | 0718-510 72 | 1 kr | ||
Utmaningen (Tommy) | 0718-520 83 | 1 kr | ||
Lådchansen | 0718-520 76 | 1 kr | 8 | |
13 | Vägen till Bingoslottet | 0718-510 73 | 1 kr | 2, 9 |
Utmaningen (Emma) | 0718-510 72 | 1 kr | 7 | |
Utmaningen (Erik) | 0718-520 83 | 1 kr | 7 | |
Lådchansen | 0718-520 76 | 1 kr | 1 | |
14 | Vägen till Bingoslottet | 0718-510 73 | 1 kr | 0, 9 |
Utmaningen | 0718-520 83 | 1 kr | 3 | |
Lådchansen | 0718-520 76 | 1 kr | 0 | |
Färgfemman | 031-25 00 20 | Göteborgstaxa | 1247-43866 | |
15 | Vägen till Bingoslottet | 0718-510 73 | 1 kr | 1, 8 |
Utmaningen | 0718-520 83 | 1 kr | 1 | |
Lådchansen | 0718-520 76 | 1 kr | 3 | |
16 | Vägen till Bingoslottet | 0718-810 73 | 1 kr | 0, 9 |
0718-520 87 | 1 kr | 7 | ||
Lådchansen | 0718-520 76 | 1 kr | 8 | |
17 | Vägen till Bingoslottet | 0718-510 73 | 1 kr | 1, 8 |
Barngäst | 0718-520 37 | 1 kr | 5, 6 | |
Lådchansen | 0718-520 76 | 1 kr | 2 | |
Ringchansen | 0718-520 83 | 1 kr | 7 | |
Rimstugan | 0718-855 50 | 4,55 kr | ||
18 | Barntävlingen | 0718-520 97 | 1 kr | 1, 9 |
Julklapp | 0718-520 97 | 1 kr | 9 / 0 / 5 | |
Ringchansen | 0718-520 83 | 1 kr | 1 | |
Lådchansen | 0718-520 76 | 1 kr | 4 |