Telefonnummer/Säsong 38: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Hoppa till sök
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(14 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 20: | Rad 20: | ||
|- | |- | ||
|style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 38.06|6]]'''||Romantiska Italien||099-445 45||7.90 kr||2, 6, 7 | |style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 38.06|6]]'''||Romantiska Italien||099-445 45||7.90 kr||2, 6, 7 | ||
|- | |||
||Guldkvällschansen||099-315 80||9.90 kr|| | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 38.07|7]]'''||Eurovisionweekend i Oslo ||099-445 45||7.90 kr||0, 6, 9 | |||
|- | |||
||Guldkvällschansen||099-315 80||9.90 kr|| | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 38.08|8]]'''||10.000 kr ||099-445 45||7.90 kr||0, 5, 7 | |||
|- | |- | ||
||Guldkvällschansen||099-315 80||9.90 kr|| | ||Guldkvällschansen||099-315 80||9.90 kr|| | ||
Rad 26: | Rad 34: | ||
|- | |- | ||
||Guldkvällschansen||099-315 80||9.90 kr|| | ||Guldkvällschansen||099-315 80||9.90 kr|| | ||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 38.10|10]]'''||Lottas super 8||099-315 70||9.90 kr|| | |||
|- | |||
||Guldkvällschansen||099-315 80||9.90 kr|| | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 38.11|11]]'''||Paris||099-445 45||7.90 kr||0, 4, 5 | |||
|- | |||
||Guldkvällschansen||099-315 80||9.90 kr|| | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 38.12|12]]'''||10.000 kr||099-445 45||7.90 kr||3, 5, 8 | |||
|- | |||
||Guldkvällschansen||099-315 80||9.90 kr|| | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 38.13|13]]'''||Grekland för hela familjen||099-445 45||7.90 kr||1, 3, 9 | |||
|- | |||
||Tour de Provence||099-441 41||7.50 kr||2, 4, 9 | |||
|- | |||
||Guldresor||099-315 80||9.90 kr|| | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 38.14|14]]'''||Allt till trädgården||099-441 41||7.90 kr||2, 3, 6 | |||
|- | |||
||Musikalresa London||099-445 45 ||7.50 kr||0, 1, 9 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 38.15|15]]'''||Tour de Provence||099-441 41||7.90 kr||0, 3, 6 | |||
|- | |||
||Sommarsverige||099-445 45 ||7.50 kr||1, 4, 8 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 38.16|16]]'''||10.000 kr||099-441 41||7.90 kr||0, 4, 7 | |||
|- | |||
||Kenya||099-445 45 ||7.50 kr||2, 4, 9 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 38.17|17]]'''||Tour de Provence||099-441 41||7.90 kr||2, 3, 9 | |||
|- | |||
||Semesterkassa||099-445 45 ||7.50 kr||0, 1, 9 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 38.18|18]]'''||Välj din semestervecka||099-441 41||7.90 kr||5, 6, 7 | |||
|- | |||
||Hurtigruten||099-445 45 ||7.50 kr||1, 3, 6 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 38.19|19]]'''||Hurtigruten||099-441 41||7.90 kr||0, 8, 9 | |||
|- | |||
||10.000 norska kronor||099-445 45 ||7.50 kr||1, 4, 6 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 38.20|20]]'''||Romantisk resa till Paris ||099-441 41||7.90 kr||1, 7, 9 | |||
|- | |||
||Hemelektronik||099-445 45 ||7.50 kr||5, 6, 8 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 38.21|21]]'''||Sommar i Skåne||099-441 41||7.90 kr||2, 5, 6 | |||
|- | |||
||Önskeresan||099-445 45 ||7.50 kr||3, 4, 6 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 38.22|22]]'''||25.000 kr||099-441 41||7.90 kr||1, 5, 9 | |||
|- | |||
||10.000 kr||099-445 45 ||7.50 kr||1, 4, 6 | |||
|- | |- | ||
|style="text-align: center;" rowspan= "4"| '''[[Avsnitt 38.23|23]]'''||Volvo S80 Bröllopsbilen||099-315 45||9.90 kr|| | |style="text-align: center;" rowspan= "4"| '''[[Avsnitt 38.23|23]]'''||Volvo S80 Bröllopsbilen||099-315 45||9.90 kr|| |
Nuvarande version från 18 september 2013 kl. 11.49
# | Vinst | Telefonnummer | Kostnad | Slutsiffra |
---|---|---|---|---|
Säsong 38 | Bingo | 099-235 35 | 3.95 kr | |
Frispelet | 099-447 47 | 7.50 kr | ||
1 | Gran Canaria | 099-445 45 | 7.90 kr | 3, 4, 6 |
2 | 10.000 kr | 099-445 45 | 7.90 kr | 0, 3, 9 |
3 | Rom med Romamatch | 099-445 45 | 7.90 kr | 2, 6, 7 |
4 | Temaresa Indien | 099-445 45 | 7.90 kr | 2, 4, 6 |
5 | Hurtigruten | 099-445 45 | 7.90 kr | 0, 6, 8 |
Guldkvällschansen | 099-315 80 | 9.90 kr | ||
6 | Romantiska Italien | 099-445 45 | 7.90 kr | 2, 6, 7 |
Guldkvällschansen | 099-315 80 | 9.90 kr | ||
7 | Eurovisionweekend i Oslo | 099-445 45 | 7.90 kr | 0, 6, 9 |
Guldkvällschansen | 099-315 80 | 9.90 kr | ||
8 | 10.000 kr | 099-445 45 | 7.90 kr | 0, 5, 7 |
Guldkvällschansen | 099-315 80 | 9.90 kr | ||
9 | Båt Ryds 425 R | 099-445 45 | 7.90 kr | |
Guldkvällschansen | 099-315 80 | 9.90 kr | ||
10 | Lottas super 8 | 099-315 70 | 9.90 kr | |
Guldkvällschansen | 099-315 80 | 9.90 kr | ||
11 | Paris | 099-445 45 | 7.90 kr | 0, 4, 5 |
Guldkvällschansen | 099-315 80 | 9.90 kr | ||
12 | 10.000 kr | 099-445 45 | 7.90 kr | 3, 5, 8 |
Guldkvällschansen | 099-315 80 | 9.90 kr | ||
13 | Grekland för hela familjen | 099-445 45 | 7.90 kr | 1, 3, 9 |
Tour de Provence | 099-441 41 | 7.50 kr | 2, 4, 9 | |
Guldresor | 099-315 80 | 9.90 kr | ||
14 | Allt till trädgården | 099-441 41 | 7.90 kr | 2, 3, 6 |
Musikalresa London | 099-445 45 | 7.50 kr | 0, 1, 9 | |
15 | Tour de Provence | 099-441 41 | 7.90 kr | 0, 3, 6 |
Sommarsverige | 099-445 45 | 7.50 kr | 1, 4, 8 | |
16 | 10.000 kr | 099-441 41 | 7.90 kr | 0, 4, 7 |
Kenya | 099-445 45 | 7.50 kr | 2, 4, 9 | |
17 | Tour de Provence | 099-441 41 | 7.90 kr | 2, 3, 9 |
Semesterkassa | 099-445 45 | 7.50 kr | 0, 1, 9 | |
18 | Välj din semestervecka | 099-441 41 | 7.90 kr | 5, 6, 7 |
Hurtigruten | 099-445 45 | 7.50 kr | 1, 3, 6 | |
19 | Hurtigruten | 099-441 41 | 7.90 kr | 0, 8, 9 |
10.000 norska kronor | 099-445 45 | 7.50 kr | 1, 4, 6 | |
20 | Romantisk resa till Paris | 099-441 41 | 7.90 kr | 1, 7, 9 |
Hemelektronik | 099-445 45 | 7.50 kr | 5, 6, 8 | |
21 | Sommar i Skåne | 099-441 41 | 7.90 kr | 2, 5, 6 |
Önskeresan | 099-445 45 | 7.50 kr | 3, 4, 6 | |
22 | 25.000 kr | 099-441 41 | 7.90 kr | 1, 5, 9 |
10.000 kr | 099-445 45 | 7.50 kr | 1, 4, 6 | |
23 | Volvo S80 Bröllopsbilen | 099-315 45 | 9.90 kr | |
Önskeresan | 099-441 41 | 7.50 kr | ||
Semesterpengar 10.000 kr | 099-445 35 | 7.50 kr | ||
Spela högre eller lägre i Sommarbingo | 099-315 80 | 9.90 kr |