Telefonnummer/Säsong 45: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Hoppa till sök
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(16 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 22: | Rad 22: | ||
|- | |- | ||
||Mat||099-315 70||9.95 kr||2, 4, 5 | ||Mat||099-315 70||9.95 kr||2, 4, 5 | ||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 45.04|4]]'''||Jackpott||099-315 45||9.95 kr|| | |||
|- | |||
||Design & Inredning||099-315 80||9.95 kr|| | |||
|- | |||
||Ipad mini||099-315 70||9.95 kr||2, 8, 9 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 45.05|5]]'''||Jackpott||099-315 45||9.95 kr|| | |||
|- | |||
||10.000 kr||099-315 80||9.95 kr|| | |||
|- | |||
||Thailand||099-315 70||9.95 kr||1, 5, 7 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 45.06|6]]'''||Jackpott||099-315 45||9.95 kr|| | |||
|- | |||
||Bilspelet||099-315 80||9.95 kr|| | |||
|- | |||
||New York||099-315 70||9.95 kr||3, 4, 6 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 45.07|7]]'''||Jackpott||099-315 45||9.95 kr|| | |||
|- | |||
||Välj väska||099-315 80||9.95 kr|| | |||
|- | |||
||Gran Canaria||099-315 70||9.95 kr||2, 4, 6 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 45.08|8]]'''||Färgfemman||099-315 45||9.95 kr|| | |||
|- | |||
||Jackpott||099-315 80||9.95 kr|| | |||
|- | |||
||1000 kr||099-315 70||9.95 kr||3, 5, 7 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 45.09|9]]'''||Färgfemman||099-315 45||9.95 kr|| | |||
|- | |||
||Jackpott||099-315 80||9.95 kr|| | |||
|- | |||
||Teneriffa||099-315 70||9.95 kr||2, 6, 9 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 45.10|10]]'''||Bilspelet||099-315 45||9.95 kr|| | |||
|- | |||
||Jackpott||099-315 80||9.95 kr|| | |||
|- | |||
||iPad mini||099-315 70||9.95 kr||2, 7, 8 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 45.11|11]]'''||Maries vinster||099-315 45||9.95 kr|| | |||
|- | |||
||Jackpott||099-315 80||9.95 kr|| | |||
|- | |||
||Thailand||099-315 70||9.95 kr||1, 7, 9 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 45.12|12]]'''||Oktoberspelet||099-315 45||9.95 kr|| | |||
|- | |||
||Jackpott||099-315 80||9.95 kr|| | |||
|- | |||
||1.000 kr||099-315 70||9.95 kr||0, 3, 7 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 45.13|13]]'''||Bilspelet||099-315 45||9.95 kr|| | |||
|- | |||
||Jackpott||099-315 80||9.95 kr|| | |||
|- | |||
||Gran Canara||099-315 70||9.95 kr||1, 3, 8 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 45.14|14]]'''||Maries vinster||099-315 45||9.95 kr|| | |||
|- | |||
||Jackpott||099-315 80||9.95 kr|| | |||
|- | |||
||Thailand||099-315 70||9.95 kr||2, 8, 9 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 45.15|15]]'''||Välj TV||099-315 45||9.95 kr|| | |||
|- | |||
||Jackpott||099-315 80||9.95 kr|| | |||
|- | |||
||iPad Mini||099-315 70||9.95 kr||2, 6, 9 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 45.16|16]]'''||Jackpott||099-315 80||9.95 kr|| | |||
|- | |||
||Sverigelottens julkalender||099-315 70||9.95 kr||0, 8, 9 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 45.17|17]]'''||Välj kylskåp||099-315 45||9.95 kr|| | |||
|- | |||
||Jackpott||099-315 80||9.95 kr|| | |||
|- | |||
|Julmat||099-315 70||9.95 kr||3, 6, 8 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 45.18|18]]'''||Bilspelet||099-315 45||9.95 kr|| | |||
|- | |||
||Jackpott||099-315 80||9.95 kr|| | |||
|- | |||
|Gran Canaria||099-315 70||9.95 kr||5, 7, 9 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 45.19|19]]'''||Välj julklapp||099-315 45||9.95 kr|| | |||
|- | |||
||Jackpott||099-315 80||9.95 kr|| | |||
|- | |||
|Thailand||099-315 70||9.95 kr||2, 3, 6 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "6"| '''[[Avsnitt 45.20|20]]'''||Volkswagen Passat Alltrack||099-315 20||9.95 kr|| | |||
|- | |||
|Barnens julklappar||099-315 30||9.95 kr|| | |||
|- | |||
|Hästen||099-315 70||9.95 kr|| | |||
|- | |||
|Jackpott||099-315 50||9.95 kr|| | |||
|- | |||
|Julklappsäcken||099-315 40||9.95 kr|| | |||
|- | |||
|Julfärgfemman||099-315 45||9.95 kr|| | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "4"| '''[[Avsnitt 45.21|21]]'''||Miljonhjulet||099-315 45||9.95 kr|| | |||
|- | |||
||Jackpott||099-315 90||9.95 kr|| | |||
|- | |||
|Res vart du vill||099-315 80||9.95 kr|| | |||
|- | |||
|iPad Air||099-315 70||9.95 kr||2, 3, 4 | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
Nuvarande version från 31 december 2013 kl. 23.16
# | Vinst | Telefonnummer | Kostnad | Slutsiffra |
---|---|---|---|---|
Säsong 45 | Bingo | 099-432 32 | 4.95 kr | |
1 | Frispelet | 099-315 45 | 9.95 kr | |
Volkswagen Golf | 099-315 80 | 9.95 kr | ||
1000 kr | 099-315 70 | 9.95 kr | 2, 4, 7 | |
2 | Frispelet | 099-315 45 | 9.95 kr | |
Jackpott | 099-315 80 | 9.95 kr | ||
Mallorca | 099-315 70 | 9.95 kr | 1, 6, 4 | |
3 | Frispelet | 099-315 45 | 9.95 kr | |
Bilspelet | 099-315 80 | 9.95 kr | ||
Mat | 099-315 70 | 9.95 kr | 2, 4, 5 | |
4 | Jackpott | 099-315 45 | 9.95 kr | |
Design & Inredning | 099-315 80 | 9.95 kr | ||
Ipad mini | 099-315 70 | 9.95 kr | 2, 8, 9 | |
5 | Jackpott | 099-315 45 | 9.95 kr | |
10.000 kr | 099-315 80 | 9.95 kr | ||
Thailand | 099-315 70 | 9.95 kr | 1, 5, 7 | |
6 | Jackpott | 099-315 45 | 9.95 kr | |
Bilspelet | 099-315 80 | 9.95 kr | ||
New York | 099-315 70 | 9.95 kr | 3, 4, 6 | |
7 | Jackpott | 099-315 45 | 9.95 kr | |
Välj väska | 099-315 80 | 9.95 kr | ||
Gran Canaria | 099-315 70 | 9.95 kr | 2, 4, 6 | |
8 | Färgfemman | 099-315 45 | 9.95 kr | |
Jackpott | 099-315 80 | 9.95 kr | ||
1000 kr | 099-315 70 | 9.95 kr | 3, 5, 7 | |
9 | Färgfemman | 099-315 45 | 9.95 kr | |
Jackpott | 099-315 80 | 9.95 kr | ||
Teneriffa | 099-315 70 | 9.95 kr | 2, 6, 9 | |
10 | Bilspelet | 099-315 45 | 9.95 kr | |
Jackpott | 099-315 80 | 9.95 kr | ||
iPad mini | 099-315 70 | 9.95 kr | 2, 7, 8 | |
11 | Maries vinster | 099-315 45 | 9.95 kr | |
Jackpott | 099-315 80 | 9.95 kr | ||
Thailand | 099-315 70 | 9.95 kr | 1, 7, 9 | |
12 | Oktoberspelet | 099-315 45 | 9.95 kr | |
Jackpott | 099-315 80 | 9.95 kr | ||
1.000 kr | 099-315 70 | 9.95 kr | 0, 3, 7 | |
13 | Bilspelet | 099-315 45 | 9.95 kr | |
Jackpott | 099-315 80 | 9.95 kr | ||
Gran Canara | 099-315 70 | 9.95 kr | 1, 3, 8 | |
14 | Maries vinster | 099-315 45 | 9.95 kr | |
Jackpott | 099-315 80 | 9.95 kr | ||
Thailand | 099-315 70 | 9.95 kr | 2, 8, 9 | |
15 | Välj TV | 099-315 45 | 9.95 kr | |
Jackpott | 099-315 80 | 9.95 kr | ||
iPad Mini | 099-315 70 | 9.95 kr | 2, 6, 9 | |
16 | Jackpott | 099-315 80 | 9.95 kr | |
Sverigelottens julkalender | 099-315 70 | 9.95 kr | 0, 8, 9 | |
17 | Välj kylskåp | 099-315 45 | 9.95 kr | |
Jackpott | 099-315 80 | 9.95 kr | ||
Julmat | 099-315 70 | 9.95 kr | 3, 6, 8 | |
18 | Bilspelet | 099-315 45 | 9.95 kr | |
Jackpott | 099-315 80 | 9.95 kr | ||
Gran Canaria | 099-315 70 | 9.95 kr | 5, 7, 9 | |
19 | Välj julklapp | 099-315 45 | 9.95 kr | |
Jackpott | 099-315 80 | 9.95 kr | ||
Thailand | 099-315 70 | 9.95 kr | 2, 3, 6 | |
20 | Volkswagen Passat Alltrack | 099-315 20 | 9.95 kr | |
Barnens julklappar | 099-315 30 | 9.95 kr | ||
Hästen | 099-315 70 | 9.95 kr | ||
Jackpott | 099-315 50 | 9.95 kr | ||
Julklappsäcken | 099-315 40 | 9.95 kr | ||
Julfärgfemman | 099-315 45 | 9.95 kr | ||
21 | Miljonhjulet | 099-315 45 | 9.95 kr | |
Jackpott | 099-315 90 | 9.95 kr | ||
Res vart du vill | 099-315 80 | 9.95 kr | ||
iPad Air | 099-315 70 | 9.95 kr | 2, 3, 4 |