38 402
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) mIngen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 5: | Rad 5: | ||
|- | |- | ||
! # !! Artist!! Låt!!Spotify | ! # !! Artist!! Låt!!Spotify | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "3"|'''[[Avsnitt 23.01|1]]''' || Kicki, Bettan & Lotta||Medley|| | |||
|- | |||
|Åsa Jinder & Jenny Öhlund||Nu är tid att leva|| | |||
|- | |||
|Fredrik Kempe||Vincero||{{spotify|id=26oXjYgoTyhtY8OJ0vYbBD}} | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "10"|'''[[Avsnitt 23.02|2]]''' || Sven-Ingvars och Wojtek Goral||När solen färgar juninatten|| | | style="text-align: center;" rowspan= "10"|'''[[Avsnitt 23.02|2]]''' || Sven-Ingvars och Wojtek Goral||När solen färgar juninatten|| | ||
Rad 26: | Rad 32: | ||
||Sign you name|| | ||Sign you name|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 23.03|3]]''' || Silje Nergard||Be still my heart||{{spotify|id=4KAUdFfxYtrerQEw4fwAKq}} | ||
|- | |||
|Helmut Lotti||Elvis Medley|| | |||
|- | |||
|Jerry Williams||Jockey full Of Bourbon||{{spotify|id=0yzwqJNoYoObgQ0zmHSeG7}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "4"| '''[[Avsnitt 23.04|4]]''' || rowspan= "2"|Cliff Richard ||Living Doll||{{spotify|id=6DYhbaHSfp7MfxCfwhvEBG}} | |||
|- | |- | ||
||Let Me Be The One|| | ||Let Me Be The One||{{spotify|id=7IhvhZ8Z69RXpUsMzcUOBj}} | ||
|- | |- | ||
| | |rowspan= "2"|David Bowie||Everyone Says ''Hi''||{{spotify|id=6p7VkY08BY2Xx3ln68tGAU}} | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" |'''[[Avsnitt 23.07|7]]''' || Ace of Base ||Beautiful morning|| | |Slip Away||{{spotify|id=4vQxiqhxggtmf44YkJJrHn}} | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan="3"|'''[[Avsnitt 23.05|5]]''' || Joey Tempest||Forgiven||{{spotify|id=6z5PhkCaFmtoTFweBTNU02}} | |||
|- | |||
|rowspan="2"|Vikingarna||En Vän Som Du||{{spotify|id=4hLoJFLu0fCitDedB3OV8K}} | |||
|- | |||
|Våren 1972||{{spotify|id=6tRkuaVSgPivqT4XnN5wfo}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan="3"|'''[[Avsnitt 23.06|6]]''' || Robyn||Keep this fire burning||{{spotify|id=6I7kWBZmPZk1yxZHzBmSgQ}} | |||
|- | |||
|Peter Stormare||Kelly's Sång|| | |||
|- | |||
|Friends||In The Heat Of The Night||{{spotify|id=4CJyGoiqmlQmMxPDmnPlgK}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan="4"| '''[[Avsnitt 23.07|7]]''' || Ace of Base ||Beautiful morning||{{spotify|id=2DAnf9FhQYMpSgo362OLhn}} | |||
|- | |||
|rowspan="2"| Faith Hill||There you'll be||{{spotify|id=1MFuB2Ju6Vutt1NnFMJxh3}} | |||
|- | |||
|Cry||{{spotify|id=6mJMvtuCMZt4XXNs5zw1zx}} | |||
|- | |||
|Hans Martin||Där rosor aldrig dör||{{spotify|id=7sFUqQKBLCCgTOTp4DDzJi}} | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan="3"| '''[[Avsnitt 23.08|8]]''' || rowspan= "3"|Dolly Parton||If|| | | style="text-align: center;" rowspan="3"| '''[[Avsnitt 23.08|8]]''' || rowspan= "3"|Dolly Parton||If|| | ||
|- | |- | ||
||I Will Always Love You || | ||I Will Always Love You ||{{spotify|id=1Mxt1Z09YpIhmJTTYiTMV7}} | ||
|- | |- | ||
||Halos And Horns || | ||Halos And Horns || | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan="13"|'''[[Avsnitt 23.11|11]]''' || Sten & Stanley ||En bro av gemenskap|| | | style="text-align: center;" rowspan="6"| '''[[Avsnitt 23.09|9]]''' ||rowspan="2"|Helen Sjöholm||Jag vet vad han vill|| | ||
|- | |||
|Inte jag||{{spotify|id=2QcfAw8Z7YvXJwZvEklvUd}} | |||
|- | |||
|Josefin Nilsson||Jag vet vad han vill|| | |||
|- | |||
|rowspan="3"|Mark Knopfler||Why Aye Man||{{spotify|id=3TrC2NRJlCdiqadGWXtLA1}} | |||
|- | |||
|Quality Shoe||{{spotify|id=3A7HqtDsfIcuoHrnDtCLx2}} | |||
|- | |||
|Old pigweed||{{spotify|id=3aOAM7EGt5eqAEiFRAxnc9}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan="5"| '''[[Avsnitt 23.10|10]]''' ||rowspan="2"|Totta Näslund||Kärlek med stort K||{{spotify|id=2Xqmn295aDmFqe1OVbYSxq}} | |||
|- | |||
|Sex fot under||{{spotify|id=3S5LxvtZWSQ4aCOEKhfVNO}} | |||
|- | |||
|Bond||Fuego||{{spotify|id=7vFNvdMJ9LVDu2Ax4SbJ1U}} | |||
|- | |||
|rowspan="2"| Chris Rea||Dancing the blues away||{{spotify|id=7hfW9z4rhsIkCaLUHlHlNV}} | |||
|- | |||
|Let's dance||{{spotify|id=3BDFpJPNVSmO4ZeaelPLUm}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan="13"|'''[[Avsnitt 23.11|11]]''' || Sten & Stanley ||En bro av gemenskap||{{spotify|id=5MXyc6VIaqYuCsBC9gPFXv}} | |||
|- | |- | ||
|Dan Bäckman||Jan Banan||{{spotify|id=0Jngpopbs3mTHgtCSEWGaW}} | |Dan Bäckman||Jan Banan||{{spotify|id=0Jngpopbs3mTHgtCSEWGaW}} | ||
Rad 66: | Rad 120: | ||
|Koppången|| | |Koppången|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "4"|'''[[Avsnitt 23.12|12]]''' || rowspan= "2"|Daniel Lemma||Higher Ground||{{spotify|id=1xuODQGtEzhQo90A7bbSpW}} | ||
|- | |- | ||
|| | |If I used to love you||{{spotify|id=10E3R0OWIirJSfa4nhlJ5J}} | ||
|- | |||
|rowspan= "2"|Arvingarna||Hon Kommer med kärleken|| | |||
|- | |||
|Eloise||{{spotify|id=1cmdyYqbzc8fvHsmtErxx0}} | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "6"|'''[[Avsnitt 23.13|13]]''' || rowspan= "2"| Westlife ||My Love||{{spotify|id=4zM5pqw2jcRDUxPntoaoLq}} | |||
|- | |||
||Unbreakable||{{spotify|id=3PMXoalqFH3f9oIpEhMCnm}} | |||
|- | |- | ||
||Ola Magnell & Merit Hemmingson||Ack du min längtan|| | ||Ola Magnell & Merit Hemmingson||Ack du min längtan|| | ||
Rad 78: | Rad 140: | ||
||Fire and Rain|| | ||Fire and Rain|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= " | | style="text-align: center;" rowspan= "4"|'''[[Avsnitt 23.14|14]]''' || rowspan= "2"| Shania Twain||I´m gonna getcha good|| | ||
|- | |- | ||
|| | |I'm not in the mood (To say no)|| | ||
|- | |- | ||
|rowspan= "2"| | |rowspan= "2"| Alf Robertson||Den jag önskar att du va'||{{spotify|id=3dBpZFSh6jNjt7ZXrFt2Dl}} | ||
|- | |- | ||
|| | |Jag å Bosse Lidén||{{spotify|id=7043ytSnAvc29xodCdeYwy}} | ||
|- | |- | ||
||Sofie Larsson||Superduperkille|| | | style="text-align: center;" rowspan= "8"|'''[[Avsnitt 23.15|15]]''' || rowspan= "2"| Peter Jöback ||Jag kommer hem igen till jul||{{spotify|id=5EBlxoxJQlN219JT1b9VvL}} | ||
|- | |||
||Ave Maria||{{spotify|id=0j7DbiA0jJFNl08zXFD5CF}} | |||
|- | |||
|rowspan= "2"| Rod Stewart ||You got to my head||{{spotify|id=4dA4cHfIQ82esycdzYCwpJ}} | |||
|- | |||
||These foolish things||{{spotify|id=7dBdxnI6LBLndwsNCYIkTc}} | |||
|- | |||
||Sofie Larsson||Superduperkille||{{spotify|id=3bXHiOcNCroTk7YfMxYlLY}} | |||
|- | |- | ||
|rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||IGY|| | |rowspan= "3"|Husbandet ''(bingomusik)''||IGY|| | ||
Rad 94: | Rad 164: | ||
||Kärleksvals|| | ||Kärleksvals|| | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" | | style="text-align: center;" rowspan= "3"|'''[[Avsnitt 23.16|16]]''' || rowspan= "2"|Robbie Williams ||Feel||{{spotify|id=2Ms33RTRCT6gArrpcrPxmo}} | ||
|- | |||
||Come Undone||{{spotify|id=3yo5a16kJMYI18qXFr89GH}} | |||
|- | |||
|Gösta Linderholm||Jag såg mamma kyssa tomten|| | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan= "4"|'''[[Avsnitt 23.17|17]]''' || rowspan= "2"|Andrea Bocelli||En Aranjuez con tu amor|| | |||
|- | |- | ||
| | |Sogno d'amore|| | ||
|- | |- | ||
| | |rowspan= "2"|Arne Weise||Bekännelse||{{spotify|id=2LbpDfoVxnFe7PwYifE9C6}} | ||
|- | |- | ||
|| | |Statione ostialido || | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan= "15"|'''[[Avsnitt 23.18|18]]''' || Joybells och LaGaylia Frazier ||Oh Happy Day||{{spotify|id=5j2KCHUjF2spFmdqdPTNaH}} | | style="text-align: center;" rowspan= "15"|'''[[Avsnitt 23.18|18]]''' || Joybells och LaGaylia Frazier ||Oh Happy Day||{{spotify|id=5j2KCHUjF2spFmdqdPTNaH}} |
redigeringar