38 429
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) |
AleWi (diskussion | bidrag) |
||
Rad 14: | Rad 14: | ||
==Avsnittslista== | ==Avsnittslista== | ||
<onlyinclude>{| class="wikitable" | <onlyinclude>{| class="wikitable" style="border:2px solid #664C80;" | ||
|- style="background: #664C80; color:white; text-align:center; font-weight: bold;" | |||
|Bild ||# || style="width:100%"|Gäster|| Sändningsdatum || Video | |||
|- | |||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1401.jpg|75px|link=Avsnitt 14.01]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 14.01|1 - 231]]'''||[[Erik Frank]], [[Pierre Eriksson]], [[Ingmar Nordströms]], [[Anna Lindberg]]||{{nowrap|[[10 januari]] [[1998]]}}||{{youtube|id=QFQKu0uznpM}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1402.jpg|75px|link=Avsnitt 14.02]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 14.02|2 - 232]]'''||[[Lena Philipsson]]||{{nowrap|[[17 januari]] [[1998]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1403.jpg|75px|link=Avsnitt 14.03]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 14.03|3 - 233]]'''||[[Anna Lindberg]], [[Barbados]]||{{nowrap|[[24 januari]] [[1998]]}}||{{youtube|id=zMNKe7Attcw}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1404.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 14.04|4 - 234]]'''||[[Östen Warnerbring]]||{{nowrap|[[31 januari]] [[1998]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1405.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 14.05|5 - 235]]'''||[[Fernandoz]]||{{nowrap|[[7 februari]] [[1998]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1406.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 14.06|6 - 236]]'''||[[Mats Rådberg]]||{{nowrap|[[14 februari]] [[1998]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1407.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 14.07|7 - 237]]'''||[[Lotta Engbergs]]||{{nowrap|[[21 februari]] [[1998]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1408.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 14.08|8 - 238]]'''||[[Jan Malmsjö]]||{{nowrap|[[28 februari]] [[1998]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1409.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 14.09|9 - 239]]'''||[[Wizex]]||{{nowrap|[[7 mars]] [[1998]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1410.jpg|75px|link=Avsnitt 14.10]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 14.10|10 - 240]]'''||[[Ann-Louise Hanson]], [[Lill-Babs]], [[Siw Malmqvist]]||{{nowrap|[[14 mars]] [[1998]]}}||{{youtube|id=fGOMD4xTpTA}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1411.jpg|75px|link=Avsnitt 14.11]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 14.11|11 - 241]]'''||[[Lasse Stefanz]], [[Christina Lindberg]]||{{nowrap|[[21 mars]] [[1998]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1412.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 14.12|12 - 242]]'''||[[Sonya Hedenbratt]], [[Vakant]]||{{nowrap|[[28 mars]] [[1998]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1413.jpg|75px|link=Avsnitt 14.13]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 14.13|13 - 243]]'''||[[Nick Borgen]], [[Martin Melin]]||{{nowrap|[[4 april]] [[1998]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1414.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 14.14|14 - 244]]'''||[[Cleo & grabbarna]]||{{nowrap|[[11 april]] [[1998]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1415.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 14.15|15 - 245]]'''||[[Schytts]]||{{nowrap|[[18 april]] [[1998]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1416.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 14.16|16 - 246]]'''||[[Sven-Bertil Taube]]||{{nowrap|[[25 april]] [[1998]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1417.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 14.17|17 - 247]]'''||[[Thorleifs]]||{{nowrap|[[2 maj]] [[1998]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:1418.jpg|75px|link=]] ||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 14.18|18 - 248]]'''||[[Matz Ztefanz med Lailaz]]||{{nowrap|[[9 maj]] [[1998]]}}|| | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:1420.jpg|75px|link=Avsnitt 14.20]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 14.20|20]]'''||Elisabeth Andreassen, Jan Scherman, Johanna Sjöberg, Lasse Berghagen, Martin Örnroth, Per Elofsson, Lodolakören||{{nowrap|[[23 maj]] [[1998]]}}||{{youtube|id=bNmCp74VL7I}} | |[[Fil:1419.jpg|75px|link=]]||style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 14.19|19 - 249]]'''||[[Flamingokvintetten]]||{{nowrap|[[16 maj]] [[1998]]}}|| | ||
|- | |||
|[[Fil:1420.jpg|75px|link=Avsnitt 14.20]]||style="text-align: center;"|{{nowrap| '''[[Avsnitt 14.20|20 - 250]]'''}}||[[Elisabeth Andreassen]], [[Jan Scherman]], [[Johanna Sjöberg]], [[Lasse Berghagen]], [[Martin Örnroth]], [[Per Elofsson]], [[Lodolakören]]||{{nowrap|[[23 maj]] [[1998]]}}||{{youtube|id=bNmCp74VL7I}} | |||
|}</onlyinclude> | |}</onlyinclude> | ||
redigeringar