Mall:Start/Programledare: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Hoppa till sök
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 2: | Rad 2: | ||
{| | {| | ||
|- | |- | ||
||[[Fil:Loket.jpg|150px|link=Leif "Loket" Olsson]]<br> '''[[Leif "Loket" Olsson]]'''||[[Fil:Lasse2.jpg|150px|link=Lasse Kronér]]<br> '''[[Lasse Kronér]]'''||[[Fil:Gunde Svan.jpg|150px|link=Gunde Svan]]<br> '''[[Gunde Svan]]'''||[[Fil:Rickard Olsson.jpg|150px|link=Rickard Olsson]]<br> '''[[Rickard Olsson | ||[[Fil:Loket.jpg|150px|link=Leif "Loket" Olsson]]<br> '''[[Leif "Loket" Olsson]]'''||[[Fil:Lasse2.jpg|150px|link=Lasse Kronér]]<br> '''[[Lasse Kronér]]'''||[[Fil:Gunde Svan.jpg|150px|link=Gunde Svan]]<br> '''[[Gunde Svan]]'''||[[Fil:Rickard Olsson.jpg|150px|link=Rickard Olsson]]<br> '''[[Rickard Olsson]]''' | ||
|- | |- | ||
|(1989-2000 i Lokal-TV)<br>(1991-1999, 2004 i TV4)||style="vertical-align:top;"|(1999-2004)||style="vertical-align:top;"|(2004-2005)||style="vertical-align:top;"|(2005-2008, 2018-2020)||style="vertical-align:top;"| | |(1989-2000 i Lokal-TV)<br>(1991-1999, 2004 i TV4)||style="vertical-align:top;"|(1999-2004)||style="vertical-align:top;"|(2004-2005)||style="vertical-align:top;"|(2005-2008,<br> 2018-2020)||style="vertical-align:top;"| | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
{| | {| | ||
|- | |- | ||
||[[Fil: | ||[[Fil:Lotta Engberg.jpg|150px|link=Lotta Engberg]]||[[Fil:Jan Bylund.jpg|150px|link=Janne Bylund]]||[[Fil:Marie Serneholt.jpg|150px|link=Marie Serneholt]]||[[Fil:Ingvar Oldsberg.jpg|150px|link=Ingvar Oldsberg]] | ||
|- | |- | ||
|'''[[Janne Bylund]]'''<br>(2011-2013)|| '''[[Marie Serneholt]]'''<br>(2013-2014)|| '''[[Ingvar Oldsberg]]'''<br>(2014-2017)|| '''[[Agneta Sjödin]]'''<br>(2017-2018)||'''[[Stefan Odelberg]]''' (2020-) | |style="vertical-align:top;"|'''[[Lotta Engberg]]'''<br>(2008-2011,<br>2017-2018,<br>2020-)||style="vertical-align:top;"|'''[[Janne Bylund]]'''<br>(2011-2013)||style="vertical-align:top;"| '''[[Marie Serneholt]]'''<br>(2013-2014)||style="vertical-align:top;"| '''[[Ingvar Oldsberg]]'''<br>(2014-2017)|| | ||
|- | |||
|- | |||
||[[Fil:Agneta Sjödin.jpg|150px|link=Agneta Sjödin]]||[[Fil:Stefan Odelberg.jpg|150px|link=Stefan Odelberg]]||[[Fil:Daniel Norberg.jpg|150px|link=Daniel Norberg]] | |||
|- | |||
|style="vertical-align:top;"| '''[[Agneta Sjödin]]'''<br>(2017-2018)||style="vertical-align:top;"|'''[[Stefan Odelberg]]'''<br>(2020-2023)||style="vertical-align:top;"|'''[[Daniel Norberg]]'''<br>(2023-) | |||
|- | |- | ||
|}<br></div> | |}<br></div> |
Nuvarande version från 26 juni 2023 kl. 18.57
Leif "Loket" Olsson |
Lasse Kronér |
Gunde Svan |
Rickard Olsson | |
(1989-2000 i Lokal-TV) (1991-1999, 2004 i TV4) |
(1999-2004) | (2004-2005) | (2005-2008, 2018-2020) |
Lotta Engberg (2008-2011, 2017-2018, 2020-) |
Janne Bylund (2011-2013) |
Marie Serneholt (2013-2014) |
Ingvar Oldsberg (2014-2017) |
|
Agneta Sjödin (2017-2018) |
Stefan Odelberg (2020-2023) |
Daniel Norberg (2023-) |