Mall:Start/TV-program: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Hoppa till sök
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(En mellanliggande sidversion av samma användare visas inte) | |||
Rad 2: | Rad 2: | ||
{| | {| | ||
|- | |- | ||
| colspan=" | | colspan="4" style="text-align: center; color:blue;"|<big>'''[[Alla TV-program]]'''</big> | ||
|- | |- | ||
||[[FIl:Bingolottostudio.jpg|150px|link=BingoLotto]]<br> '''[[BingoLotto]]'''||[[Fil:910121.jpg|150px|link=BingoLotto Göteborg]]<br> '''[[BingoLotto Göteborg]]'''||[[Fil:Alla mot en.jpg|150px|link=Alla mot en]]<br> '''[[Alla mot en]]'''||[[Fil:BingoLotto Plus.jpg|150px|link=BingoLotto Plus]]<br> '''[[BingoLotto Plus]]''' | ||[[FIl:Bingolottostudio.jpg|150px|link=BingoLotto]]<br> '''[[BingoLotto]]'''||[[Fil:910121.jpg|150px|link=BingoLotto Göteborg]]<br> '''[[BingoLotto Göteborg]]'''||[[Fil:Alla mot en.jpg|150px|link=Alla mot en]]<br> '''[[Alla mot en]]'''||[[Fil:BingoLotto Plus.jpg|150px|link=BingoLotto Plus]]<br> '''[[BingoLotto Plus]]''' | ||
|- | |- | ||
|(1991-)||style="vertical-align:top;"|(1989-2000)||style="vertical-align:top;"|(2004-2005)||style="vertical-align:top;"|(2003 | |(1991-)||style="vertical-align:top;"|(1989-2000)||style="vertical-align:top;"|(2004-2005)||style="vertical-align:top;"|(2003) | ||
|- | |- | ||
||[[Fil:BingoLottos Upp till Miljonen.jpg|150px|link=BingoLottos Upp till Miljonen]]||[[Fil:Eldsjälsgalan08.jpg|150px|link=Eldsjälsgalan]]||[[Fil:Ett... tu.. tre. intro.jpg|150px|link=Ett... tu.. tre.]]||[[Fil:Fullbricka.jpg|150px|link=Full Bricka | ||[[Fil:BingoLottos Upp till Miljonen.jpg|150px|link=BingoLottos Upp till Miljonen]]||[[Fil:Eldsjälsgalan08.jpg|150px|link=Eldsjälsgalan]]||[[Fil:Ett... tu.. tre. intro.jpg|150px|link=Ett... tu.. tre.]]||[[Fil:Fullbricka.jpg|150px|link=Full Bricka]] | ||
|- | |- | ||
|| '''[[BingoLottos Upp till Miljonen]]'''<br>(2013-2014)|| '''[[Eldsjälsgalan]]'''<br>(2008-)|| '''[[Ett... tu.. tre.]]'''<br>(1992)||'''[[Full Bricka]]'''<br>(2008 | || '''[[BingoLottos Upp till Miljonen]]'''<br>(2013-2014)|| '''[[Eldsjälsgalan]]'''<br>(2008-)|| '''[[Ett... tu.. tre.]]'''<br>(1992)||'''[[Full Bricka]]'''<br>(2008) | ||
|- | |- | ||
||[[Fil:Sommarbingo.jpg|150px|link=Eldsjälsgalan]]||[[Fil:Lottapaliseberg.jpg|150px|link=Lotta på Liseberg]]||[[Fil:Zesam.jpg|150px|link=Full Bricka]]||[[Fil:BingoLottos Julkalender 2001.jpg|150px|link=BingoLottos Julkalender | ||[[Fil:Sommarbingo.jpg|150px|link=Eldsjälsgalan]]||[[Fil:Lottapaliseberg.jpg|150px|link=Lotta på Liseberg]]||[[Fil:Zesam.jpg|150px|link=Full Bricka]]||[[Fil:BingoLottos Julkalender 2001.jpg|150px|link=BingoLottos Julkalender]] | ||
|- | |- | ||
|| '''[[Sommarbingo]]'''<br>(1998)|| '''[[Lotta på Liseberg]]'''<br>(2009-2010)||'''[[Zesam]]'''<br>(1998)|| '''[[BingoLottos Julkalender]]'''<br>(2001, 2003)|| '''[[BingoLotto Express]]'''<br>(2021-)|| | || '''[[Sommarbingo]]'''<br>(1998)|| '''[[Lotta på Liseberg]]'''<br>(2009-2010)||'''[[Zesam]]'''<br>(1998)|| '''[[BingoLottos Julkalender]]'''<br>(2001, 2003) | ||
|- | |||
||[[Fil:Bingolottos sommarkväll.jpg|150px|link=Bingolottos sommarkväll]]||[[Fil:BingoLotto Express.jpg|150px|link=BingoLotto Express]]||[[Fil:Milleniumlotto.jpg|150px|link=Milleniumlotto]]||[[Fil:Bingolottos Sommarnöje.jpg|150px|link=BingoLottos Sommarnöje]] | |||
|- | |||
|| '''[[Bingolottos sommarkväll]]'''<br>(2021-)|| '''[[BingoLotto Express]]'''<br>(2021-2022)|| '''[[Milleniumlotto]]'''<br>(1999) ||'''[[BingoLottos Sommarnöje]]'''<br>(2001) | |||
|- | |- | ||
|}<br></div> | |}<br></div> |
Nuvarande version från 26 juni 2023 kl. 21.40
Alla TV-program | |||
BingoLotto |
BingoLotto Göteborg |
Alla mot en |
BingoLotto Plus |
(1991-) | (1989-2000) | (2004-2005) | (2003) |
BingoLottos Upp till Miljonen (2013-2014) |
Eldsjälsgalan (2008-) |
Ett... tu.. tre. (1992) |
Full Bricka (2008) |
Sommarbingo (1998) |
Lotta på Liseberg (2009-2010) |
Zesam (1998) |
BingoLottos Julkalender (2001, 2003) |
Bingolottos sommarkväll (2021-) |
BingoLotto Express (2021-2022) |
Milleniumlotto (1999) |
BingoLottos Sommarnöje (2001) |