Soundtrack/Zesam: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Hoppa till sök
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 21: | Rad 21: | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;"|'''[[Zesam/Avsnitt 01.08|8]]''' ||Joey Tempest||The one in the glass||{{spotify|id=5xkgsUBIF2E2nPFD0Cu2JQ}} | | style="text-align: center;"|'''[[Zesam/Avsnitt 01.08|8]]''' ||Joey Tempest||The one in the glass||{{spotify|id=5xkgsUBIF2E2nPFD0Cu2JQ}} | ||
|- | |||
| style="text-align: center;"|'''[[Zesam/Avsnitt 01.09|9]]''' ||Oslo Gospel Choir||Just Tell Jesus|| | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;"|'''[[Zesam/Avsnitt 01.10|10]]''' ||Viktoria Tolstoy ||Solitary|| | | style="text-align: center;"|'''[[Zesam/Avsnitt 01.10|10]]''' ||Viktoria Tolstoy ||Solitary|| |
Nuvarande version från 21 oktober 2017 kl. 09.28
Det här en lista över soundtrack i Zesam.
Soundtrack
# | Artist | Låt | Spotify |
---|---|---|---|
1 | Niklas Strömstedt | 24 timmar | |
2 | Mikael Rickfors | Happy Man Don't Kill | |
3 | Idde Schultz | Innan mitt hjärta fick sin form | |
4 | Wille Crafoord | Apan ser apan gör | |
5 | Uno Svenningsson | En sommar till | |
6 | Carola | Guld i dina ögon | |
7 | Fatima Rainey | Hey | |
8 | Joey Tempest | The one in the glass | |
9 | Oslo Gospel Choir | Just Tell Jesus | |
10 | Viktoria Tolstoy | Solitary |