Spel: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Hoppa till sök
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(20 mellanliggande sidversioner av 2 användare visas inte) | |||
Rad 2: | Rad 2: | ||
{{menyspel}} | {{menyspel}} | ||
== | ==Aktuella spel== | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center;"| | {| class="wikitable" style="text-align: center;"| | ||
|- | |- | ||
Rad 9: | Rad 9: | ||
! Avsnitt | ! Avsnitt | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:Färgfemman4701.jpg|75px|link=Färgfemman]]|| '''[[Färgfemman]]'''||{{nowrap|[[Säsong 11]]-idag}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:Goa gubbar.jpg|75px|link=Goa gubbar]]|| '''[[Goa gubbar]]'''||{{nowrap|[[Säsong 55]]-idag}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:Guldruschen.jpg|75px|link=Guldruschen]]|| '''[[Guldruschen]]'''||{{nowrap|[[Säsong 48]]-idag}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:Lådor Avsnitt 55.110.jpg|75px|link=Hemlig låda]]|| '''[[Hemlig låda]]'''||{{nowrap|[[Säsong 1]]-idag}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:Jackpotchansen säsong 55.jpg|75px|link=Jackpottchansen]]|| '''[[Jackpottchansen]]'''||{{nowrap|[[Säsong 55]]-idag}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:Bilen säsong 54.jpg|75px|link=Nummerplåten]]|| '''[[Nummerplåten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 47]]-idag}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:Om Loket själv får välja.jpg|75px|link=Om Loket själv får välja]]|| '''[[Om Loket själv får välja]]'''||{{nowrap|[[Säsong 55]]-}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:Rubb och Stubb.jpg|75px|link=Rubb och Stubb]]|| '''[[Rubb och Stubb]]'''||{{nowrap|[[Säsong 55]]-}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:Semesterresan säsong 51.jpg|75px|link=Semesterresan]]|| '''[[Semesterresan]]'''||{{nowrap|[[Säsong 51]]-}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:Skattkistan.jpg|75px|link=Skattjakten]]|| '''[[Skattjakten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 34]], [[Säsong 56|56]]}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:Sprängabanken.jpg|75px|link=Spränga Banken]]|| '''[[Spränga Banken]]''' ||{{nowrap|[[Säsong 35]]-[[Säsong 51|51]], [[Säsong 56|56]]}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:Spårvagnen.jpg|75px|link=Spårvagnen]]|| '''[[Spårvagnen]]'''||{{nowrap|[[Säsong 55]]-idag}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Stegen.jpg|75px|link=Stegen]]|| '''[[Stegen]]''' ||{{nowrap|[[Säsong 1]]- | |[[Fil:Stegen säsong 47.jpg|75px|link=Stegen]]|| '''[[Stegen]]''' ||{{nowrap|[[Säsong 1]]-idag}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil: | |[[Fil:Stjärnspelet säsong 53.jpg|75px|link=Stjärnspelet]]|| '''[[Stjärnspelet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 53]]-idag}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Tolvan.jpg|75px|link=Tolvan]]|| '''[[Tolvan]]''' ||{{nowrap|[[Säsong 36]]-idag}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Vattenfallet.jpg|75px|link=Vattenfallet]]|| '''[[Vattenfallet]]''' ||{{nowrap|[[Säsong 51]]-idag}} | |||
|- | |||
|} | |} |
Versionen från 9 april 2019 kl. 19.57
Aktuella spel | Inaktiva spel | Bingospel | SMS-spel | Korsord | bingolotto.se | BingoLotto Göteborg |
BingoLotto Plus | BingoLottos Sommarnöje | Full Bricka | Milleniumlotteriet | Sommarbingo | Zesam | Övriga |
Aktuella spel
Bild | Spel | Avsnitt |
---|---|---|
Färgfemman | Säsong 11-idag | |
Goa gubbar | Säsong 55-idag | |
Guldruschen | Säsong 48-idag | |
Hemlig låda | Säsong 1-idag | |
Jackpottchansen | Säsong 55-idag | |
Nummerplåten | Säsong 47-idag | |
Om Loket själv får välja | Säsong 55- | |
Rubb och Stubb | Säsong 55- | |
Semesterresan | Säsong 51- | |
Skattjakten | Säsong 34, 56 | |
Spränga Banken | Säsong 35-51, 56 | |
Spårvagnen | Säsong 55-idag | |
Stegen | Säsong 1-idag | |
Stjärnspelet | Säsong 53-idag | |
Tolvan | Säsong 36-idag | |
Vattenfallet | Säsong 51-idag |