37 860
redigeringar
AleWi (diskussion | bidrag) |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(2 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 247: | Rad 247: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Sashjulet.jpg|75px|link=SAS-hjulet]]|| '''[[SAS-hjulet]]'''|| | |[[Fil:Sashjulet.jpg|75px|link=SAS-hjulet]]|| '''[[SAS-hjulet]]'''|| | ||
|- | |||
|[[Fil:Semesterresan säsong 51.jpg|75px|link=Semesterresan]]|| '''[[Semesterresan]]'''||{{nowrap|[[Säsong 51]]-[[Säsong 57]]}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Sidovinst.jpg|75px|link=Sidovinsten]]|| '''[[Sidovinsten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 9]]-[[Säsong 10|10]]}} | |[[Fil:Sidovinst.jpg|75px|link=Sidovinsten]]|| '''[[Sidovinsten]]'''||{{nowrap|[[Säsong 9]]-[[Säsong 10|10]]}} | ||
Rad 259: | Rad 261: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Sportbutiken.jpg|75px|link=Sportbutiken]]|| '''[[Sportbutiken]]'''||{{nowrap|[[Säsong 27]]-[[Säsong 28|28]]}} | |[[Fil:Sportbutiken.jpg|75px|link=Sportbutiken]]|| '''[[Sportbutiken]]'''||{{nowrap|[[Säsong 27]]-[[Säsong 28|28]]}} | ||
|- | |||
|[[Fil:Sprängabanken.jpg|75px|link=Spränga Banken]]|| '''[[Spränga Banken]]''' ||{{nowrap|[[Säsong 35]]-[[Säsong 51|51]], [[Säsong 56|56]]}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Stapeln.jpg|75px|link=Stapeln]]|| '''[[Stapeln]]''' ||{{nowrap|[[Säsong 49]]-[[Säsong 50]]}} | |[[Fil:Stapeln.jpg|75px|link=Stapeln]]|| '''[[Stapeln]]''' ||{{nowrap|[[Säsong 49]]-[[Säsong 50]]}} | ||
Rad 303: | Rad 308: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Våra lyckonummer 20.000 kr med chans på 200.000 kr.jpg|75px|link=Våra lyckonummer 20.000 kr med chans på 200.000 kr]]|| '''[[Våra lyckonummer 20.000 kr med chans på 200.000 kr]]'''|| | |[[Fil:Våra lyckonummer 20.000 kr med chans på 200.000 kr.jpg|75px|link=Våra lyckonummer 20.000 kr med chans på 200.000 kr]]|| '''[[Våra lyckonummer 20.000 kr med chans på 200.000 kr]]'''|| | ||
|- | |||
|[[Fil:Yatzy.jpg|75px|link=Yatzy]]|| '''[[Yatzy]]'''|| | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Återvinst-turnan.jpg|75px|link=Återvinsten]]|| '''[[Återvinsten]]'''|| | |[[Fil:Återvinst-turnan.jpg|75px|link=Återvinsten]]|| '''[[Återvinsten]]'''|| | ||
Rad 402: | Rad 409: | ||
|[[Fil:Drömchans 99.jpg|75px|link=Drömchans 99]]|| '''[[Drömchans 99]]'''||{{nowrap|[[Säsong 16]]}} | |[[Fil:Drömchans 99.jpg|75px|link=Drömchans 99]]|| '''[[Drömchans 99]]'''||{{nowrap|[[Säsong 16]]}} | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Rad 910: | Rad 915: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Agnetas karameller.jpg|75px|link=Agnetas karameller]]|| '''[[Agnetas karameller]]'''||{{nowrap|[[Säsong 54]]}} | |[[Fil:Agnetas karameller.jpg|75px|link=Agnetas karameller]]|| '''[[Agnetas karameller]]'''||{{nowrap|[[Säsong 54]]}} | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Lottas bingobollar.jpg|75px|link=Lottas bingobollar]]|| '''[[Lottas bingobollar]]'''||{{nowrap|[[Säsong 54]]}} | |[[Fil:Lottas bingobollar.jpg|75px|link=Lottas bingobollar]]|| '''[[Lottas bingobollar]]'''||{{nowrap|[[Säsong 54]]}} | ||
Rad 957: | Rad 960: | ||
|- | |- | ||
|[[Fil:Kokt eller Rått.jpg|75px|link=Kokt eller Rått]]|| '''[[Kokt eller Rått]]'''||{{nowrap|[[Säsong 56]]}} | |[[Fil:Kokt eller Rått.jpg|75px|link=Kokt eller Rått]]|| '''[[Kokt eller Rått]]'''||{{nowrap|[[Säsong 56]]}} | ||
|- | |||
|[[Fil:Loppan.jpg|75px|link=Loppan]]|| '''[[Loppan]]'''||{{nowrap|[[Säsong 56]]}} | |||
|- | |- | ||
|[[Fil:Lisaspelet.jpg|75px|link=Lisaspelet]]|| '''[[Lisaspelet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 56]]}} | |[[Fil:Lisaspelet.jpg|75px|link=Lisaspelet]]|| '''[[Lisaspelet]]'''||{{nowrap|[[Säsong 56]]}} | ||
Rad 967: | Rad 972: | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
===Spel som enbart medverkat i säsong 57=== | |||
{| class="wikitable" style="border:2px solid #664C80;" | |||
|- style="background: #664C80; color:white; text-align:center; " | |||
|Bild ||style="width:100%"|Spel||Period | |||
|- | |||
|[[Fil:Hummerspelet.jpg|75px|link=Hummerspelet]]|| '''[[Hummerspelet]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 57.05]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Kikkis insta.jpg|75px|link=Kikkis insta]]|| '''[[Kikkis insta]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 57.15]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Mello eller Malou.jpg|75px|link=Mello eller Malou]]|| '''[[Mello eller Malou]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 57.05]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Mister Christer.jpg|75px|link=Mister Christer]]|| '''[[Mister Christer]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 57.01]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Singel eller Dubbel.jpg|75px|link=Singel eller Dubbel]]|| '''[[Singel eller Dubbel]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 57.04]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Spargrisarna.jpg|75px|link=Spargrisarna]]|| '''[[Spargrisarna]]'''||{{nowrap|[[Säsong 57]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Sputnik.jpg|75px|link=Sputnik]]|| '''[[Sputnik]]'''||{{nowrap|[[Säsong 57]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Sött eller Surt.jpg|75px|link=Sött eller Surt]]|| '''[[Sött eller Surt]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 57.14]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Tomten eller Grinchen.jpg|75px|link=Tomten eller Grinchen]]|| '''[[Tomten eller Grinchen]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 57.18]]}} | |||
|- | |||
|[[Fil:Vandraren.jpg|75px|link=Vandraren]]|| '''[[Vandraren]]'''||{{nowrap|[[Avsnitt 57.09]]}} | |||
|- |
redigeringar