Vinster i treans bingo: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Hoppa till sök
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 3: | Rad 3: | ||
==Säsong== | ==Säsong== | ||
===Säsong 35=== | ===Säsong 35=== | ||
{|class="wikitable" | |||
|- | |- | ||
! # | ! # | ||
Rad 42: | Rad 42: | ||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 35.17|17]]'''||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 50.000 kr, Platt-TV, Mat & Gott, Malaysia, Kläder till familjen, Disneyland i Paris, Volvo V50, Matglädje, Storstadsresa Prag | |style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 35.17|17]]'''||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 50.000 kr, Platt-TV, Mat & Gott, Malaysia, Kläder till familjen, Disneyland i Paris, Volvo V50, Matglädje, Storstadsresa Prag | ||
|} | |} | ||
===Säsong 36=== | |||
{|class="wikitable" | |||
|- | |||
! # | |||
! Vinster | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 36.01|1]]'''||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Florida, Volvo V50, Platt-TV, Finalchansen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 36.02|2]]'''||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Volvo V70, Thailand, Florida, Oman, Finalchansen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 36.03|3]]'''||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Malaysia, Volvo C30, Mat & Gott, Finalchansen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 36.04|4]]'''||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 250.000 kr, Vitvaror, Volvo S40, Thailand, Finalchansen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 36.05|5]]'''||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Oman, Volvo V70, Mat & Gott, Finalchansen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 36.06|6]]'''||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hemmabio, Thailand, 50" Plasma-TV, Bärbar dator, Volvo V50, Finalchansen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 36.07|7]]'''||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Thailand, Volvo V50, Matglädje, Finalchansen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 36.08|8]]'''||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 250.000 kr, Vitvaror, Volvo V70, Cypern, Finalchansen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 36.09|9]]'''||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Sicilien, Volvo 30, Matglädje, Finalchansen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 36.10|10]]'''||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Sängar, Menorca, MIO Heminredning, Hemtextil, Volvo S40, Finalchansen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 36.11|11]]'''||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Azorerna, Volvo V50, Platt-TV, Finalchansen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 36.12|12]]'''||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 250.000 kr, Hemmabio, Volvo V70, Oman, Finalchansen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 36.13|13]]'''||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Thailand, Volvo C30, Platt-TV, Finalchansen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 36.14|14]]'''||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 4kg Guld, Smycken & presenter, Volvo XC60, Platt-TV, Finalchansne, Thailand | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 36.15|15]]'''||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mat & Gott, Sicilien, Platt-TV, Volvo V50, Finalchansen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 36.16|16]]'''||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 250.000 kr, Hemmabio, Volvo XC60, Kroatien, Finalchansen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 36.17|17]]'''||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Tuplaner i Amsterdam, Menorca, Platt-TV, Allt för altanen, Gräsklippare, Volvo S40, Finalchansen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 36.18|18]]'''||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Sicilien, Volvo V50, Bärbar dator, Finalchansen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 36.19|19]]'''||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Cypern, Båt Ryds 568 GTS, Semesterkassa, GPS-navigator, Stuga på Öland, Volvo C30, Finalchansen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 36.20|20]]'''||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Vitvaror, Kroatien, Volvo S40, LCD-TV, Finalchansen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 36.21|21]]'''|| | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 36.22|22]]'''||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Sveriepaket vitvaror, Sicilien, Volvo V50, LCD-TV, Finalchansen | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 36.23|23]]'''||'''Bricka 1:''' 2st Sommarbingolotter, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Sport & Fritid, Vitvaror, 37" LCD-TV, Volvo V50, Finalchansen<br>'''Bricka 2:''' 25.000 kr, Sverigepaket vitvaror, Rhodos, Volvo XC60, Hemmabio, Stuga på Öland, Volvo V50, Sport & Fritid, 40" LCD-TV, Allt för altanen, Lyxpool, Volvo C30, Cypern, SPA-weekend, Mat | |||
|} | |||
[[Kategori:Bingo]] | [[Kategori:Bingo]] |
Versionen från 6 juli 2012 kl. 13.39
Det här är en lista över vilka vinster som funnits i ettans bingo sedan säsong 35.
Säsong
Säsong 35
# | Vinster |
---|---|
1 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Volvo C30, Platt-TV, Sköna Thailand, Finalchansen |
2 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Volvo V50, Platt-TV, Sköna Thailand, Finalchansen |
3 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Volvo S40, Platt-TV, Fantastiska Oman, Finalchansen |
4 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Volvo V70, Platt-TV, Solsäkra Thailand, Finalchansen |
5 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 3kg Guld, Volvo V50, Thailand, Bärbar dator, Finalchansen |
6 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 250.000 kr, Volvo C30, Platt-TV, Azorerna, Finalchansen |
7 | |
8 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Volvo V70, Platt-TV, Fuerteventura, Finalchansen |
9 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 250.000 kr, Volvo V50, Hemmabio, Malayia, Finalchansen |
10 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 250.000 kr, Volvo C30, Platt-TV, USA-resa, Finalchansen |
11 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Volvo V70, Bärbar dator, Costa Rica, Finalchansen |
12 | |
13 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Volvo S40, Oman, Fjällsemester, Finalchansen |
14 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 250.000 kr, Volvo C30, Malaysia, Vitvaror, Finalchansen |
15 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Volvo V70, Thailand, Fjällsemester, Finalchansen |
16 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Volvo S40, Platt-TV, Thailand, Finalchansen |
17 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 50.000 kr, Platt-TV, Mat & Gott, Malaysia, Kläder till familjen, Disneyland i Paris, Volvo V50, Matglädje, Storstadsresa Prag |
Säsong 36
# | Vinster |
---|---|
1 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Florida, Volvo V50, Platt-TV, Finalchansen |
2 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Volvo V70, Thailand, Florida, Oman, Finalchansen |
3 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Malaysia, Volvo C30, Mat & Gott, Finalchansen |
4 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 250.000 kr, Vitvaror, Volvo S40, Thailand, Finalchansen |
5 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Oman, Volvo V70, Mat & Gott, Finalchansen |
6 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hemmabio, Thailand, 50" Plasma-TV, Bärbar dator, Volvo V50, Finalchansen |
7 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Thailand, Volvo V50, Matglädje, Finalchansen |
8 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 250.000 kr, Vitvaror, Volvo V70, Cypern, Finalchansen |
9 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Sicilien, Volvo 30, Matglädje, Finalchansen |
10 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Sängar, Menorca, MIO Heminredning, Hemtextil, Volvo S40, Finalchansen |
11 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Azorerna, Volvo V50, Platt-TV, Finalchansen |
12 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 250.000 kr, Hemmabio, Volvo V70, Oman, Finalchansen |
13 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Thailand, Volvo C30, Platt-TV, Finalchansen |
14 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 4kg Guld, Smycken & presenter, Volvo XC60, Platt-TV, Finalchansne, Thailand |
15 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mat & Gott, Sicilien, Platt-TV, Volvo V50, Finalchansen |
16 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 250.000 kr, Hemmabio, Volvo XC60, Kroatien, Finalchansen |
17 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Tuplaner i Amsterdam, Menorca, Platt-TV, Allt för altanen, Gräsklippare, Volvo S40, Finalchansen |
18 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Sicilien, Volvo V50, Bärbar dator, Finalchansen |
19 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Cypern, Båt Ryds 568 GTS, Semesterkassa, GPS-navigator, Stuga på Öland, Volvo C30, Finalchansen |
20 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Vitvaror, Kroatien, Volvo S40, LCD-TV, Finalchansen |
21 | |
22 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Sveriepaket vitvaror, Sicilien, Volvo V50, LCD-TV, Finalchansen |
23 | Bricka 1: 2st Sommarbingolotter, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Sport & Fritid, Vitvaror, 37" LCD-TV, Volvo V50, Finalchansen Bricka 2: 25.000 kr, Sverigepaket vitvaror, Rhodos, Volvo XC60, Hemmabio, Stuga på Öland, Volvo V50, Sport & Fritid, 40" LCD-TV, Allt för altanen, Lyxpool, Volvo C30, Cypern, SPA-weekend, Mat |