Vinster i treans bingo: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Hoppa till sök
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 241: | Rad 241: | ||
|- | |- | ||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 39.20|20]]'''||Miljonbingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 10.000 kr, Mexico, Sony Ericsson C8, Philips HD Hemmabio, Volvo XC60 D3, Heminredning, Sport & Fritid, Volvo S60 D3, Thailand, Disneyland Paris | |style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 39.20|20]]'''||Miljonbingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 10.000 kr, Mexico, Sony Ericsson C8, Philips HD Hemmabio, Volvo XC60 D3, Heminredning, Sport & Fritid, Volvo S60 D3, Thailand, Disneyland Paris | ||
|} | |||
===Säsong 40=== | |||
{|class="wikitable" | |||
|- | |||
! # | |||
! Vinster | |||
|- | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 40.01|1]]'''||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Teneriffa, Hemmabio, Mexico, Heminredning, Volvo V70 T4, Thailand, Vitvaror, Hus Hem & Trädgård | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 40.02|2]]'''||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Volvo V60 T3, Finalspelet, Volvo V70 T4 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 40.03|3]]'''||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Volvo C30 DRIVe, Gran Canaria, LCD-TV, Cyklar | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 40.04|4]]'''|||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 10.000 kr, 25.000 kr, 50.000 kr, 100.000 kr, Jackpothjulet, AudioVideo, Fritidsresor | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 40.05|5]]'''|||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Finalspelet, Volvo XC60 D3 Momentum, Weekend i Rom, Sony Filmkamea, Hus Hem & Trädgård, Volvo XC70 D3 Momentum, Tunisien | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 40.06|6]]'''|||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Volvo C30 DRIVe R-design, Finalspelet, Volvo S60 D3 Momemtum | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 40.07|7]]'''|||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Matplats, Espressomaskin, Möbler, Finalspelet, Hemmabio, Sport & Fritid | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 40.08|8]]'''|||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 10.000 kr, 25.000 kr, 50.000 kr, 100.000 kr, Jackpothjulet, AudioVideo, Fritidsresor, AudioVideo | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 40.09|9]]'''|||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Volvo C30 DRIVE R-design, Mallorca, LED-TV, Cyklar | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 40.10|10]]'''|||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mallorca, Bulgarien, Djerba Tunisien, Heminredning, Phuket, Finalspelet, Side Turkiet, Sicilien, Sport & Fritid | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 40.11|11]]'''|||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Volvo V60 D3 Momentum, Finalspelet, Volvo S60 D3 Momentum | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 40.12|12]]'''|||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 10.000 kr, 25.000 kr, 50.000 kr, 100.000 kr, Jackpothjulet, Fritidsresor, Mio | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 40.13|13]]'''|||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Volvo V60 D3 Momentum, Agia Napa Cypern, Hemmabio, Cyklar | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 40.14|14]]'''|||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hemmabio, Massagedyna, Stekpanneset, Induktionsspis, Nytt kök, Finalspelet, Mallorca, Frukostset, Mat, Heminredning | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 40.15|15]]'''||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Volvo V60 D3 Momentum, Finalspelet, Volvo S60 D3 Momentum | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 40.16|16]]'''|||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, 5.000 kr, 10.000 kr, 25.000 kr, 50.000 kr, 100.000 kr, Finalspelet | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 40.17|17]]'''|||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 10.000 kr, 25.000 kr, 50.000 kr, 100.000 kr, Finalspelet, Fritidsresor, Mio | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 40.18|18]]'''|||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Volvo V60 D3 Momentum, Cykling i Provence, Alanya Turkiet, Philips LED-TV, Cyklar | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 40.19|19]]'''||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Vitvaror, Datorpaket, Philips Highend Microsteeo, Philips 58" 3D-TV, Philips iPod/iPad Dockningsstation, Finalspelet, Marmaris Turkiet, GPS-Navigator, Philips Portabel Bluray-spelare, Heminredning | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 40.20|20]]'''|||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Volvo V60 D3 Momemtum, Volvo S60 D3 Momentum, Finalspelet | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 40.21|21]]'''|||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 10.000 kr, 25.000 kr, 50.000 kr, 100.000 kr, Fritidsresor, Mio | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 40.22|22]]'''||Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Semesterkassa, Badpool, Sommarvecka på Öland, Kreta Grekland, Heminredning, Gasolgrill, Sicilien, Vitvaror, Båt Ryds 478 GTI | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 40.23|23]]'''||2st Sverigelotter eller BingoLotto premiärlott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Volvo S60 D3 Momemtum, Volvo V70 D3 Momentum | |||
|} | |} | ||
[[Kategori:Bingo]] | [[Kategori:Bingo]] |
Versionen från 11 juli 2012 kl. 12.50
Det här är en lista över vilka vinster som funnits i ettans bingo sedan säsong 35.
Säsong
Säsong 35
# | Vinster |
---|---|
1 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Volvo C30, Platt-TV, Sköna Thailand, Finalchansen |
2 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Volvo V50, Platt-TV, Sköna Thailand, Finalchansen |
3 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Volvo S40, Platt-TV, Fantastiska Oman, Finalchansen |
4 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Volvo V70, Platt-TV, Solsäkra Thailand, Finalchansen |
5 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 3kg Guld, Volvo V50, Thailand, Bärbar dator, Finalchansen |
6 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 250.000 kr, Volvo C30, Platt-TV, Azorerna, Finalchansen |
7 | |
8 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Volvo V70, Platt-TV, Fuerteventura, Finalchansen |
9 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 250.000 kr, Volvo V50, Hemmabio, Malayia, Finalchansen |
10 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 250.000 kr, Volvo C30, Platt-TV, USA-resa, Finalchansen |
11 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Volvo V70, Bärbar dator, Costa Rica, Finalchansen |
12 | |
13 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Volvo S40, Oman, Fjällsemester, Finalchansen |
14 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 250.000 kr, Volvo C30, Malaysia, Vitvaror, Finalchansen |
15 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Volvo V70, Thailand, Fjällsemester, Finalchansen |
16 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Volvo S40, Platt-TV, Thailand, Finalchansen |
17 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 50.000 kr, Platt-TV, Mat & Gott, Malaysia, Kläder till familjen, Disneyland i Paris, Volvo V50, Matglädje, Storstadsresa Prag |
Säsong 36
# | Vinster |
---|---|
1 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Florida, Volvo V50, Platt-TV, Finalchansen |
2 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Volvo V70, Thailand, Florida, Oman, Finalchansen |
3 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Malaysia, Volvo C30, Mat & Gott, Finalchansen |
4 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 250.000 kr, Vitvaror, Volvo S40, Thailand, Finalchansen |
5 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Oman, Volvo V70, Mat & Gott, Finalchansen |
6 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hemmabio, Thailand, 50" Plasma-TV, Bärbar dator, Volvo V50, Finalchansen |
7 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Thailand, Volvo V50, Matglädje, Finalchansen |
8 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 250.000 kr, Vitvaror, Volvo V70, Cypern, Finalchansen |
9 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Sicilien, Volvo 30, Matglädje, Finalchansen |
10 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Sängar, Menorca, MIO Heminredning, Hemtextil, Volvo S40, Finalchansen |
11 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Azorerna, Volvo V50, Platt-TV, Finalchansen |
12 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 250.000 kr, Hemmabio, Volvo V70, Oman, Finalchansen |
13 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Thailand, Volvo C30, Platt-TV, Finalchansen |
14 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 3kg Guld, Florida, Finalchansen, Smycken & presenter, Volvo S40, Bärbar dator |
15 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mat & Gott, Sicilien, Platt-TV, Volvo V50, Finalchansen |
16 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 250.000 kr, Hemmabio, Volvo XC60, Kroatien, Finalchansen |
17 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Tuplaner i Amsterdam, Menorca, Platt-TV, Allt för altanen, Gräsklippare, Volvo S40, Finalchansen |
18 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Sicilien, Volvo V50, Bärbar dator, Finalchansen |
19 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Cypern, Båt Ryds 568 GTS, Semesterkassa, GPS-navigator, Stuga på Öland, Volvo C30, Finalchansen |
20 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Vitvaror, Kroatien, Volvo S40, LCD-TV, Finalchansen |
21 | |
22 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 25.000 kr, Sveriepaket vitvaror, Sicilien, Volvo V50, LCD-TV, Finalchansen |
23 | Bricka 1: 2st Sommarbingolotter, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Sport & Fritid, Vitvaror, 37" LCD-TV, Volvo V50, Finalchansen Bricka 2: 25.000 kr, Sverigepaket vitvaror, Rhodos, Volvo XC60, Hemmabio, Stuga på Öland, Volvo V50, Sport & Fritid, 40" LCD-TV, Allt för altanen, Lyxpool, Volvo C30, Cypern, SPA-weekend, Mat |
Säsong 37
# | Vinster |
---|---|
1 | |
2 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Jackpothjulet, Mat, Sport & Fritid, Alanya, FinalChansen |
3 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 77.000 kr, 88.000 kr, 99.000 kr, 111.000 kr, Volvo S40 DRIVe, Järnia, Jackpot, Elon, |
4 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, FinalChansen, Mat, Teneriffa, Cyklar, Jackpothjulet, Vitvaror |
5 | Bricka 1: Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Sport & Fritid, Lotta väljer vinsten, Madeira, FinalChansen, Mat, Oman Bricka 2: Tvättmaskin, Mediamöbler, Matplats, Verktyg & Maskiner, Vardagsrum, 40" LCD-TV, Fåtölj, Espressomaskin, Skuvdrage, Induktionshäll, Sovrum, Verktyg & Maskiner, Hemmabio, Högtryckstvätt, Dammsugare |
6 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hurghada, Sport & Fritid, FinalChansen, Volvo C30 DRIVe, Hus Hem & Trädgård, Heminredning |
7 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, 5.000 kr, 10.000 kr, 25.000 kr, 50.000 kr, 100.000 kr, 555.000 kr, SuperJackpot, FinalChansen |
8 | |
9 | Bricka 1: Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 10.000 kr, Hus Hem & Trädgård, Curaçao, Mobiltelefon, FinalChansen, Weekend i Göteborg, Sport & Fritid Bricka 2: Volvo C30 DRIVe, Volvo V70 DRIVe, Volvo S40 DRIVe, Volvo XC640 DRIVe, Volvo V50 DRIVe, Volvo S80 DRIVe |
10 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hushållsel, Volvo S40 DRIVe, Sport & Fritid, Lotta väljer vinsten, Teneriffa |
11 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Frukost-TV, Lotta väljer vinsten, Azorerna, Kläder, Volvo V50 DRIVe, Hushållsel, Sport & Fritid |
12 | Ny Bingolott, Bingolottos Julkalender, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 10.000 kr, 77.000 kr, 88.000 kr, 99.000 kr, Jackpot, Solresor, Mio |
13 | Ny Bingolott, Bingolottos Julkalender, 100 kr, 200 kr, 500 kr, La Gomera, Lotta väljer vinsten, Sport & Fritid, Volvo V70 DRIVe, Hushållsel |
14 | Bricka 1: Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 10.000 kr, Hus Hem & Trädgård, Argentina, Lotta väljer vinstne, Kläder, FinalChansen, Weekend i Göteborg, Sport & Fritid Bricka 2: 42" LCD-TV, Microstereo, Espressomaskin, Webb-radio, 55" LED-TV, Digital systemkamera, Mobiltelefon, Hemmabio, Självgående damsugare, TV-spel, 46" LED-TV, Blueray-spelare, Bärbar dator, Digitalkamera, GPS-navigator |
15 | Ny Bingolott, Bingolottos Julkalender, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Frukost-TV, Kläder, Azorerna, Volvo V50 DRIVe, Lotta väljer vinsten, Hushållel, Sport & Fritid |
16 | Ny Bingolott, Bingolottos Julkalender, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 10.000 kr, 77.000 kr, 88.000 kr, 99.000 kr, Jackpot, Solresor, Mio |
17 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Sport & Fritid, Hushållsel, Teneriffa, Volvo S40 DRIVe, Lotta väljer vinsten |
18 | Bricka 1: Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 10.000 kr, Sport & Fritid, Mat, Lotta väljer vinsten, FinalChansen, Kläder, Digital systemkamera, Hus Hem & Trädgård Bricka 2: Azorerna, Hurghada, Sydafrika, Kroatien, Fujairah, Gran Canaria, Kreta, Oman, Teneriffa, Mallorca, Madeira, Fuerteventura, Ras Al Khaimah, Argentina, Sicilien |
19 | Bingolott till Uppesittaren, MiljonBingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Lotta väjer vinsten, Kläder, Oman, Hushållsel, GPS-navigator, Volvo V50 DRIVe, Sport & Fritid, |
20 | MiljonBingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Disneyland, Köpenhamn, Oman, Gran Canaria, Azorerna, Sydafrika, Oslo, Barcelona |
Säsong 38
# | Vinster |
---|---|
1 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Volvo S40 DRIVe S/S, Vitvaror, Sport & Fritid, Hurghada, Lotta väljer vinsten |
2 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hus Hem & Trädgård, Finalchansen, Weekend i Göteborg, Mobiltelefon, Dubai, Sport & Fritid, Volvo S80 DRIVe, Volvo C30 DRIVe, Volvo C30 DRIVe, Volvo V70 DRIVe, Volvo S40 DRIVe, Volvo V50 DRIVe |
3 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Volvo V50 DRIVe, Kläder, Florida, Vitvaror, GPS-navigator, Lotta väljer vinsten, Sport & Fritid |
4 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 10.000 kr, 77.000 kr, 88.000 kr, 99.000 kr, Kappahl, Mio, Fritidsresor, Jackpot |
5 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Volvo V70 DRIVe, Vitvaror, Sport & Fritid, Kap Verde, Lotta väljer vinsten, Föreningsmobilen |
6 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hus Hem & Trädgård, Finalchansen, Volvo S40 DRIVe S/S, Sport & Fritid, Mallorca, Bulgarien, Egypten, Greklan, Portugal |
7 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Volvo C30 DRIVe S/S, Kläder, Portugal, Lotta väljer vinsten, Heminredning |
8 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 10.000 kr, 77.000 kr, 88.000 kr, 99.000 kr, Kappahl, Fritidsresor, Mio |
9 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Volvo V60 DRIVe, Kläder, Lotta väljer vinsten, Vitvaror, GPS-navigator, Almaza Bay, Sport & Fritid |
10 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hus Hem & Trädgård, Alanya, Sport & Fritid, Espressomaskin, Självgående dammsugare, Tvättmaskin, Induktionshäll, Hushållsel |
11 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Lotta väljer vinsten, Vitvaror, Sport & Fritid, Sunny Beach, Volvo V70 DRIVe, Föreningsmobilen |
12 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 10.000 kr, 77.000 kr, 88.000 kr, 99.000 kr, Kappahl, Mio, Fritidsresor, Jackpot |
13 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, 5.000 kr, 10.000 kr, 25.000 kr, 50.000 kr, 100.000 kr, Jackpot, Finalchansen |
14 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Volvo V70 DRIVe, Vitvaror, Cyklar, Sport & Fritid, Bulgarien, Lotta väljer vinsten, Föreningsmobilen |
15 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Volvo V50 DRIVe, Cyklar, Vägg-TV, Sport & Fritid, Portugal, Föreningsmobilen, Finalchansen |
16 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 10.000 kr, 77.000 kr, 88.000 kr, 99.000 kr, Telia/Zooks.se, AudioVideo, Fritidsresor, Jackpot |
17 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mallorca, Vitvaror, Föreningsmobilen, Sport & Fritid, Volvo C30 DRIVe S/S, Jackpothjulet, Cyklar |
18 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Föreningsmobilen, Finalchansen, Vitvaror, Minisemester Köpenhamn, Semesterresa Cypern, Båt Ryds 478 GTI, Ctklar, Semesterkassa |
19 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Finalchansen, Föreningsmobilen, Egypten, Sport & Fritid, Systemkamera, Cyklar, Volvo V50 DRIVe |
20 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Jackpothjulet, Vitvaror, Föreningsmobilen, Sport & Fritid, Volvo C30 DRIVe S/S, Kreta, Cyklar |
21 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Finalchansen, Föreningsmobilen, Rhodos, Sport & Fritid, Vägg-TV, Cyklar, Volvo S40 DRIVe |
22 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 10.000 kr, 77.000 kr, 88.000 kr, 99.000 kr, Telia/Zooks.se, AudioVideo, Fritidsresor, Jackpot |
23 | 2 Sommarbingolotter, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Volvo S40 DRIVe S/S, Indien, Volvo V50 DRIVe S/S, Thailand, Volvo X30 DRIVe S/S, Italien, Volvo V70 DRIVe |
Säsong 39
# | Vinster |
---|---|
1 | |
2 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Cypern, LCD-TV, Cyklar, Volvo V50 DRIVe |
3 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 10.000 kr, 25.000 kr, 50.000 kr, 100.000 kr, AudioVideo, Fritidsresor, Jackpothjulet |
4 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Finalspelet, Nya Volvo S60 D3, Weekend i Göteborg, Mobiltelefon, Volvo C70 Cab, Sport & Fritid, Hus Hem & Trädgård, Volvo V70 DRIVe, Tunisien |
5 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Volvo V70 DRIVe, Finalspelet, Volvo C30 DRIVe |
6 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Lanzarote, La Gomera, Maldiverna, Finalspelet, Domikanska Rep., Systemkamera |
7 | |
8 | |
9 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Matplats, Espressomaskn, Möbler, Finalspelet, Vägg-TV, Sport & Fritid |
10 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Volvo V70 DRIVe, Finalspelet, Volvo C30 DRIVe |
11 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Volvo V50 DRIVe, La Gomera, LCD-TV, Cyklar |
12 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 10.000 kr, 25.000 kr, 50.000 kr, 100.000 kr, Jackpothjulet, AudioVideo, Fritidsresor |
13 | Ny Bingolott, BingoLottos Julkalender, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, 5.000 kr, 10.000 kr, 25.000 kr, 50.000 kr, 100.000 kr, Finalspelet |
14 | Ny Bingolott, BingoLottos Julkalender, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Philips Köks-TV, Philips Rakapparat, Philips Hemmabiosalong, Finalspelet, Philips Nätverksmusikspelare, Sport & Fritid |
15 | Ny Bingolott, BingoLottos Julkalender, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Volvo V50 DRIVe, Finalspelet, Volvo C30 DRIVe |
16 | Ny Bingolott, BingoLottos Julkalender, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, 10.000 kr, 25.000 kr, 50.000 kr, 100.000 kr, Jackpothjulet, AudioVideo, Fritidsresor, |
17 | Ny Bingolott, BingoLottos Julkalender, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hus Hem & Trädgård, Massagedyna, Stekpanneset, Induktionsspis, Nytt kök, Finalspelet, Thailand, Frukostset, Mat, Sport & Fritid |
18 | Ny Bingolott, BingoLottos Julkalender, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Volvo 50 DRIVe, Finalspelet, Volvo C30 DRIVe |
19 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Volvo S40 DRIVe, Gran Canaria, LCD-TV, Cyklar |
20 | Miljonbingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 10.000 kr, Mexico, Sony Ericsson C8, Philips HD Hemmabio, Volvo XC60 D3, Heminredning, Sport & Fritid, Volvo S60 D3, Thailand, Disneyland Paris |
Säsong 40
# | Vinster |
---|---|
1 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Teneriffa, Hemmabio, Mexico, Heminredning, Volvo V70 T4, Thailand, Vitvaror, Hus Hem & Trädgård |
2 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Volvo V60 T3, Finalspelet, Volvo V70 T4 |
3 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Volvo C30 DRIVe, Gran Canaria, LCD-TV, Cyklar |
4 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 10.000 kr, 25.000 kr, 50.000 kr, 100.000 kr, Jackpothjulet, AudioVideo, Fritidsresor |
5 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Finalspelet, Volvo XC60 D3 Momentum, Weekend i Rom, Sony Filmkamea, Hus Hem & Trädgård, Volvo XC70 D3 Momentum, Tunisien |
6 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Volvo C30 DRIVe R-design, Finalspelet, Volvo S60 D3 Momemtum |
7 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Matplats, Espressomaskin, Möbler, Finalspelet, Hemmabio, Sport & Fritid |
8 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 10.000 kr, 25.000 kr, 50.000 kr, 100.000 kr, Jackpothjulet, AudioVideo, Fritidsresor, AudioVideo |
9 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Volvo C30 DRIVE R-design, Mallorca, LED-TV, Cyklar |
10 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Mallorca, Bulgarien, Djerba Tunisien, Heminredning, Phuket, Finalspelet, Side Turkiet, Sicilien, Sport & Fritid |
11 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Volvo V60 D3 Momentum, Finalspelet, Volvo S60 D3 Momentum |
12 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 10.000 kr, 25.000 kr, 50.000 kr, 100.000 kr, Jackpothjulet, Fritidsresor, Mio |
13 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Volvo V60 D3 Momentum, Agia Napa Cypern, Hemmabio, Cyklar |
14 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Hemmabio, Massagedyna, Stekpanneset, Induktionsspis, Nytt kök, Finalspelet, Mallorca, Frukostset, Mat, Heminredning |
15 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Volvo V60 D3 Momentum, Finalspelet, Volvo S60 D3 Momentum |
16 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, 5.000 kr, 10.000 kr, 25.000 kr, 50.000 kr, 100.000 kr, Finalspelet |
17 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 10.000 kr, 25.000 kr, 50.000 kr, 100.000 kr, Finalspelet, Fritidsresor, Mio |
18 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Volvo V60 D3 Momentum, Cykling i Provence, Alanya Turkiet, Philips LED-TV, Cyklar |
19 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Vitvaror, Datorpaket, Philips Highend Microsteeo, Philips 58" 3D-TV, Philips iPod/iPad Dockningsstation, Finalspelet, Marmaris Turkiet, GPS-Navigator, Philips Portabel Bluray-spelare, Heminredning |
20 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 1.000 kr, Volvo V60 D3 Momemtum, Volvo S60 D3 Momentum, Finalspelet |
21 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, 10.000 kr, 25.000 kr, 50.000 kr, 100.000 kr, Fritidsresor, Mio |
22 | Ny Bingolott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Semesterkassa, Badpool, Sommarvecka på Öland, Kreta Grekland, Heminredning, Gasolgrill, Sicilien, Vitvaror, Båt Ryds 478 GTI |
23 | 2st Sverigelotter eller BingoLotto premiärlott, 100 kr, 200 kr, 500 kr, Volvo S60 D3 Momemtum, Volvo V70 D3 Momentum |