Telefonnummer/Säsong 32: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Hoppa till sök
AleWi (diskussion | bidrag) mIngen redigeringssammanfattning |
AleWi (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(18 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 21: | Rad 21: | ||
||Kallt eller Varmt||099-436 36 ||4.95 kr|| | ||Kallt eller Varmt||099-436 36 ||4.95 kr|| | ||
|- | |- | ||
|style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 32.04|4]]'''||Solresehjulet||099-435 35||4.95 kr||5, 7, 8 | |||
|- | |||
||Fem års solsmestrar||099-436 36 ||4.95 kr||1, 2, 4 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 32.05|5]]'''||Ryds 478 GT||099-435 35||4.95 kr||0, 2, 8 | |||
|- | |||
||Drömprojektet 50.000 kr||099-436 36 ||4.95 kr||4, 5, 9 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 32.06|6]]'''||Grekiska övärlden||099-435 35||4.95 kr||1, 7, 9 | |||
|- | |||
||Anjas drömresa - Kenya||099-436 36 ||4.95 kr||3, 5, 6 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 32.07|7]]'''||Midnattsolens land||099-435 35||4.95 kr||1, 3, 8 | |||
|- | |||
||Argentina||099-436 36 ||4.95 kr||3, 4, 7 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 32.08|8]]'''||Solresehjulet||099-435 35||4.95 kr||2, 4, 7 | |||
|- | |||
||Klums Borneo||099-436 36 ||4.95 kr||0, 3, 6 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 32.09|9]]'''||Lyxkryssning Alaska||099-435 35||4.95 kr||1, 2, 6 | |||
|- | |||
||Mattes och Willys Bingofrigga||099-436 36 ||4.95 kr|| | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 32.10|10]]'''||Måns Thailandsresa||099-435 35||4.95 kr||3, 6, 8 | |||
|- | |||
||Eurovision Song Contest||099-436 36 ||4.95 kr||1, 2, 5 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 32.11|11]]'''||Paradiset Cooköarna||099-435 35||4.95 kr||2, 6, 7 | |||
|- | |||
||Clabbes drömresa||099-436 36 ||4.95 kr||1, 5, 9 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 32.12|12]]'''||Teneriffa||099-435 35||4.95 kr||1, 4, 9 | |||
|- | |||
||BingoLottos Brakresa||099-436 36 ||4.95 kr||2, 5, 8 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 32.13|13]]'''||Solresehjulen||099-435 35||4.95 kr||0, 5, 8 | |||
|- | |||
||Vinn en plats på flyget||099-436 36 ||4.95 kr||1, 4, 9 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 32.14|14]]'''||Vinresa Sydafrika / Direktören´s guld / Äggmatchen / Brasilien / Galapagosöarna / Vinn 10 platser på flyget||099-436 36||4.9 kr||Vinresa Sydafrika (0, 1, 9) / Direktören´s guld (3, 5, 8 / Alla ) / Äggmatchen (1, 2, 3) / Brasilien (0, 3, 4) / Galapagosöarna (1, 3, 4) / Vinn 10 platser på flyget (Alla) | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 32.15|15]]'''||Välgörande pengar||099-435 35||4.95 kr||0, 7, 9 | |||
|- | |||
||Välj Sverigesemester||099-436 36 ||4.95 kr||3, 4, 6 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 32.16|16]]'''||Energisparpaket||099-435 35||4.95 kr||1, 3, 8 | |||
|- | |||
||Segla i Grekland||099-436 36 ||4.95 kr||5, 6, 8 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 32.17|17]]'''||Nytt kök||099-435 35||4.95 kr||0, 2, 9 | |||
|- | |||
||Stora trädgårdspaket ||099-436 36 ||4.95 kr||3, 5, 6 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 32.18|18]]'''||Ett ska bort||099-435 35||4.95 kr||1, 3, 9 | |||
|- | |||
||Resa till Midnattssolen||099-436 36 ||4.95 kr||0, 4, 6 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "3"| '''[[Avsnitt 32.19|19]]'''||Kontantvinst (E-Type||099-435 01||4.95 kr||1, 4, 5 | |||
|- | |||
|Kontantvinst (Hans Österman)||099-435 02||4.95 kr||1, 4, 5 | |||
|- | |||
||Båt||099-436 36 ||4.95 kr|| | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 32.20|20]]'''||5 solsemstrar||099-435 35||4.95 kr||0, 4, 6 | |||
|- | |||
||Vinn 50.000 kr||099-436 36 ||4.95 kr||3, 7, 8 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;" rowspan= "2"| '''[[Avsnitt 32.21|21]]'''||Segla i Grekland||099-435 35||4.95 kr||3, 7, 9 | |||
|- | |||
||Massagefåtölj ||099-436 36 ||4.95 kr||2, 4, 8 | |||
|- | |||
|style="text-align: center;"| '''[[Avsnitt 32.22|22]]'''||OS i Kina / Rolling Stones / Vinn 50.000 kr / Sol, bad och golf med Foppa / Ryds 478 GT ||099-435 35||4.9 kr||OS i Kina (0, 5, 8) / Rolling Stones (Alla ) / Vinn 50.000 kr (1, 2, 5) / Sol, bad och golf med Foppa (3, 4, 7) / Ryds 478 GT (2, 6, 9) | |||
|} | |} |
Nuvarande version från 26 februari 2013 kl. 14.11
# | Vinst | Telefonnummer | Kostnad | Slutsiffra |
---|---|---|---|---|
Säsong 32 | Bingo | 099-575 75 | 1.95 kr | Alla |
Lådchansen | 099-431 31 | 4.95 kr | Alla | |
1 | Malaysia | 099-435 35 | 4.95 kr | 4, 5, 8 |
Rydings Miamiresa | 099-436 36 | 4.95 kr | 3, 4, 7 | |
2 | Säng | 099-435 35 | 4.95 kr | 1, 5, 7 |
Fotbollsresa | 099-436 36 | 4.95 kr | 0, 2, 4 | |
3 | Kallt eller Varmt (Varmt) | 099-435 01 | 4.95 kr | 1, 2, 6 / 3, 7, 8 |
Kallt eller Varmt (Kallt) | 099-435 02 | 4.95 kr | 1, 2, 6 / 3, 7, 8 | |
Kallt eller Varmt | 099-436 36 | 4.95 kr | ||
4 | Solresehjulet | 099-435 35 | 4.95 kr | 5, 7, 8 |
Fem års solsmestrar | 099-436 36 | 4.95 kr | 1, 2, 4 | |
5 | Ryds 478 GT | 099-435 35 | 4.95 kr | 0, 2, 8 |
Drömprojektet 50.000 kr | 099-436 36 | 4.95 kr | 4, 5, 9 | |
6 | Grekiska övärlden | 099-435 35 | 4.95 kr | 1, 7, 9 |
Anjas drömresa - Kenya | 099-436 36 | 4.95 kr | 3, 5, 6 | |
7 | Midnattsolens land | 099-435 35 | 4.95 kr | 1, 3, 8 |
Argentina | 099-436 36 | 4.95 kr | 3, 4, 7 | |
8 | Solresehjulet | 099-435 35 | 4.95 kr | 2, 4, 7 |
Klums Borneo | 099-436 36 | 4.95 kr | 0, 3, 6 | |
9 | Lyxkryssning Alaska | 099-435 35 | 4.95 kr | 1, 2, 6 |
Mattes och Willys Bingofrigga | 099-436 36 | 4.95 kr | ||
10 | Måns Thailandsresa | 099-435 35 | 4.95 kr | 3, 6, 8 |
Eurovision Song Contest | 099-436 36 | 4.95 kr | 1, 2, 5 | |
11 | Paradiset Cooköarna | 099-435 35 | 4.95 kr | 2, 6, 7 |
Clabbes drömresa | 099-436 36 | 4.95 kr | 1, 5, 9 | |
12 | Teneriffa | 099-435 35 | 4.95 kr | 1, 4, 9 |
BingoLottos Brakresa | 099-436 36 | 4.95 kr | 2, 5, 8 | |
13 | Solresehjulen | 099-435 35 | 4.95 kr | 0, 5, 8 |
Vinn en plats på flyget | 099-436 36 | 4.95 kr | 1, 4, 9 | |
14 | Vinresa Sydafrika / Direktören´s guld / Äggmatchen / Brasilien / Galapagosöarna / Vinn 10 platser på flyget | 099-436 36 | 4.9 kr | Vinresa Sydafrika (0, 1, 9) / Direktören´s guld (3, 5, 8 / Alla ) / Äggmatchen (1, 2, 3) / Brasilien (0, 3, 4) / Galapagosöarna (1, 3, 4) / Vinn 10 platser på flyget (Alla) |
15 | Välgörande pengar | 099-435 35 | 4.95 kr | 0, 7, 9 |
Välj Sverigesemester | 099-436 36 | 4.95 kr | 3, 4, 6 | |
16 | Energisparpaket | 099-435 35 | 4.95 kr | 1, 3, 8 |
Segla i Grekland | 099-436 36 | 4.95 kr | 5, 6, 8 | |
17 | Nytt kök | 099-435 35 | 4.95 kr | 0, 2, 9 |
Stora trädgårdspaket | 099-436 36 | 4.95 kr | 3, 5, 6 | |
18 | Ett ska bort | 099-435 35 | 4.95 kr | 1, 3, 9 |
Resa till Midnattssolen | 099-436 36 | 4.95 kr | 0, 4, 6 | |
19 | Kontantvinst (E-Type | 099-435 01 | 4.95 kr | 1, 4, 5 |
Kontantvinst (Hans Österman) | 099-435 02 | 4.95 kr | 1, 4, 5 | |
Båt | 099-436 36 | 4.95 kr | ||
20 | 5 solsemstrar | 099-435 35 | 4.95 kr | 0, 4, 6 |
Vinn 50.000 kr | 099-436 36 | 4.95 kr | 3, 7, 8 | |
21 | Segla i Grekland | 099-435 35 | 4.95 kr | 3, 7, 9 |
Massagefåtölj | 099-436 36 | 4.95 kr | 2, 4, 8 | |
22 | OS i Kina / Rolling Stones / Vinn 50.000 kr / Sol, bad och golf med Foppa / Ryds 478 GT | 099-435 35 | 4.9 kr | OS i Kina (0, 5, 8) / Rolling Stones (Alla ) / Vinn 50.000 kr (1, 2, 5) / Sol, bad och golf med Foppa (3, 4, 7) / Ryds 478 GT (2, 6, 9) |